اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
28 تیر 1398 28 تیر 1398
08:18 08:18
یک نماینده مجلس:

ترامپ تعادل روحی ندارد / عقلای آمریکا در تلاش برای هدایت او هستند

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیلی معتقد است که عقلای سیاسی آمریکا مشکلات جنگ و تنش با ایران را می‌دانند و به همین دلیل در حال متقاعد کردن ترامپ برای حرکت در مسیر درست هسنند.

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «ترامپ تعادل روحی و روانی ندارد» گفت که عقلای آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که باید ترامپ را برای حرکت در مسیر درست متقاعد کنند آنها می‌دانند که ضرر برپا کردن هر آتشی در نهایت به چشمانشان می‌رود.

به گزارش سلام نو، ولی‌الله نانواکناری  در تحلیلی از اقدامات اخیر آمریکا اظهار کرد: آمریکایی‌ها با نگاه سلطه‌طلبانه و خوی استکتباری‌شان به دنبال فرصت‌سوزی و بهانه‌گیری هستند تا بتوانند به هر شکلی در منطقه امتیاز بگیرند. با مروری بر اقدامات ترامپ بعد از خروج از برجام شاهد هستیم که رئیس جمهور آمریکا در اولین گام به عربستان سعودی سفر کرد تا راهی برای فروش سلاح و به گفته خودش دوشیدن گاو شیرده پیدا کند تا پول به دست آورد. آنها در ادامه راه به دنبال اختلاف‌افکنی هستند تا بتوانند اسلحه‌شان را به فروش برسانند.

وی افزود: علاوه بر این ترامپ تعادل روحی ندارد و نمی‌توان پیش‌بینی از تصمیمات او و در پیش گرفتن راه خردمندانه داشت او عاقلانه تصمیم‌گیری نمی‌کند که بخواهیم تحلیل‌اش کنیم، لذا نمی‌توان بر روی برخوردهای ترامپ حساب باز کرد.

وی تاکید کرد: البته آنها به این نتیجه رسیده‌اند که دود هر آتشی که به پا کنند به چشمانشان خواهد رفت شاید آغاز کار با آنها باشد، اما پایانش با آنها نیست و متحمل خسارات سنگینی می‌شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: براین اساس عقلای آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که ترامپ را باید برای حرکت در مسیر درست متقاعد کنند، محدود کردن اختیارات جنگی رئیس جمهور آمریکا و لزوم تصویب آن در مجلس شورای اسلامی از نشانه‌های این موضوع است. آنها هم فهمیده‌اند که ترامپ تعادل روحی ندارد به همین دلیل اختیاراتش را کم کرده که دست به اقدام خطرناکی نزند.

اخبار مرتبط

icon news

اعتبارنامه‌ نمایندگان مجلس چطور مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

حالا و بعد از انتخاب رئیس و هیات رئیس جدید مجلس مهم‌ترین وظیفه پارلمان بررسی اعتبار ن...

یکی از وزارتخانه‌ها به نمایندگان تهران کارت هدیه داد

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تایید کرد که یکی از وزارتخانه‌ها در تهران جلسه‌ م...

پیام توییتری محسن رضایی خطاب به دونالد ترامپ+ عکس

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتر ممحنوشت: آقای ترامپ بحران ‎مینیاپولیس...

اعتبارنامه‌ها فردا در مجلس تعیین تکلیف می‌شود

محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد در مجلس گفت: در جلسه علنی فردای مجلس تکلیف اعتبارنام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news