اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
28 تیر 1398 28 تیر 1398
08:18 08:18
یک نماینده مجلس:

ترامپ تعادل روحی ندارد / عقلای آمریکا در تلاش برای هدایت او هستند

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تحلیلی معتقد است که عقلای سیاسی آمریکا مشکلات جنگ و تنش با ایران را می‌دانند و به همین دلیل در حال متقاعد کردن ترامپ برای حرکت در مسیر درست هسنند.

رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «ترامپ تعادل روحی و روانی ندارد» گفت که عقلای آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که باید ترامپ را برای حرکت در مسیر درست متقاعد کنند آنها می‌دانند که ضرر برپا کردن هر آتشی در نهایت به چشمانشان می‌رود.

به گزارش سلام نو، ولی‌الله نانواکناری  در تحلیلی از اقدامات اخیر آمریکا اظهار کرد: آمریکایی‌ها با نگاه سلطه‌طلبانه و خوی استکتباری‌شان به دنبال فرصت‌سوزی و بهانه‌گیری هستند تا بتوانند به هر شکلی در منطقه امتیاز بگیرند. با مروری بر اقدامات ترامپ بعد از خروج از برجام شاهد هستیم که رئیس جمهور آمریکا در اولین گام به عربستان سعودی سفر کرد تا راهی برای فروش سلاح و به گفته خودش دوشیدن گاو شیرده پیدا کند تا پول به دست آورد. آنها در ادامه راه به دنبال اختلاف‌افکنی هستند تا بتوانند اسلحه‌شان را به فروش برسانند.

وی افزود: علاوه بر این ترامپ تعادل روحی ندارد و نمی‌توان پیش‌بینی از تصمیمات او و در پیش گرفتن راه خردمندانه داشت او عاقلانه تصمیم‌گیری نمی‌کند که بخواهیم تحلیل‌اش کنیم، لذا نمی‌توان بر روی برخوردهای ترامپ حساب باز کرد.

وی تاکید کرد: البته آنها به این نتیجه رسیده‌اند که دود هر آتشی که به پا کنند به چشمانشان خواهد رفت شاید آغاز کار با آنها باشد، اما پایانش با آنها نیست و متحمل خسارات سنگینی می‌شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: براین اساس عقلای آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که ترامپ را باید برای حرکت در مسیر درست متقاعد کنند، محدود کردن اختیارات جنگی رئیس جمهور آمریکا و لزوم تصویب آن در مجلس شورای اسلامی از نشانه‌های این موضوع است. آنها هم فهمیده‌اند که ترامپ تعادل روحی ندارد به همین دلیل اختیاراتش را کم کرده که دست به اقدام خطرناکی نزند.

اخبار مرتبط

icon news

عصبانیت ترامپ از مخالفت "کپنهاگ" برای فروش "گرینلند" / لغو سفر ترامپ به دانمارک

ترامپ سفرش به دانمارک را به خاطر جواب سربالای نخست وزیر دانمارک به پیشنهاد فروش جزیر...

اصرار ترامپ و پسرش برای خرید گرینلند / قول می‌دهم در گرینلند برج نسازم + عکس

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصویری ویرایش شده منتشر کرد که برج او را در گرینلند نش...

آرزوی ترامپ برای مذاکره با ایران !

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر آرزوهای خود را درباره ایران به زبان آورد و تا...

اوباما رسما وارد رقابت انتخاباتی شد

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت تنگاتنگ مدعیان انتخاباتی و همزما...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news