اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 آذر 1398
28 تیر 1398 28 تیر 1398
12:15 12:15

افزایش قیمت طلای جهانی

قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی افزایش قیمت را تجربه کرد.

طلای جهانی

به گزارش سلام نو، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود دو درصد رشد کرده که دومین رشد هفتگی متوالی خواهد بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید.

بر اساس گزارش رویترز، جان ویلیامز، رئیس بانک فدرال نیویورک روز گذشته اظهار کرد سیاست‌گذاران باید به تدابیر محرک مالی بیافزایند و نمی‌توان صبر کرد تا فاجعه اقتصادی کاملاً عیان شود. اظهارات وی انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را تقویت کرد.

این اظهارات باعث شد شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین حد در دو هفته گذشته سقوط کند و طلا برای خریداران غیرآمریکایی ارزان‌تر شود.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز پنج شنبه ۱.۴۲ درصد رشد کرد و به ۸۱۴.۶۲ تن رسید.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۱۶ دلار و ۴۲ سنت معامله شد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

طلای جهانی گران و سکه ارزان شد!

روند صعودی فلز زرد در بازارهای جهانی در بازار داخلی ایران روندی معکوس در پیش گرفته اس...

افزایش قیمت نفت جهانی و کاهش نرخ طلا

قیمت نفت در بازارهای جهانی  افزایش و قیمت طلا با کاهش مواجه شد.

سقوط قیمت طلای جهانی

 تحولات پیرامون مذاکرات تجاری آمریکا و چین سبب کاهش قیمت طلا در بازار جهانی شد.

نرخ طلای جهانی کاهش یافت

قیمت طلا در بازار جهانی تحت یک درصد سقوط کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news