اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
28 تیر 1398 28 تیر 1398
14:00 14:00

برگزاری آزمون ارشد پزشکی

دومین روز آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی برگزار شد.

آزمون سراسری ۹۸ در تهران

به گزارش سلام نو ، دکتر آبتین حیدرزاده، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد: آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه علوم پزشکی سال ۹۸ همه رشته‌ها در نوبت‌های صبح و عصر ۲۷ تیرماه برگزار شد و امروز ۲۸ تیرماه نیز با حضور ۷۰ هزار و ۹۴ داوطلب در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بوشهر، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شیراز، شهرکرد، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یاسوج و یزد برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ۵۱ هزار و ۸۶۱ نفر از داوطلبان آزمون فوق زن و تعداد ۱۸ هزار و ۲۳۳ نیز مرد در قالب ۸۴ رشته‌ تحصیلی در این آزمون با یکدیگر طی دو (۲۷ و ۲۸ تیر) با هم به رقابت پرداختند.

حیدرزاده با بیان اینکه مهمترین تغییر آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸، لزوم کسب حد نصاب نمره‌ زبان انگلیسی است، تصریح کرد: بر اساس این مصوبه، کسب حداقل نمره ۱۰ از نمره‌ ۴۰ یا به عبارتی ۲۵ درصد نمره در درس زبان انگلیسی از سال ۹۸ و بعد از آن الزامی است.

بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت در ۲۲ اردیبهشت ۹۸، برای رتبه‌های اول مقطع کارشناسی که فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد هستند، سهمیه بدون آزمون، حذف و ۱۰ درصد سهمیه با آزمون برای آنان اعمال می‌شود. این مصوبه برای آزمون کارشناسی ارشد سال ١٣٩٩ و به بعد اجرایی خواهد شد.

با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر اعمال محرومیت یک ساله برای دانشجویان انصرافی، به دلیل وجود موارد انصرافی از واجدین شرایط استفاده از سهمیه درخشان سال‌های قبل، بر اساس مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت در ۲۲ اردیبهشت ۹۸، مقرر شد محرومیت جهت پذیرش دانشجو صرفاً برای یک دوره (سال ۹۸) برای این افراد، اجرا نشود.

بر اساس اعلام رئیس مرکز سنجش پزشکی، کسب حداقل نمره ۱۰ از نمره ۴۰ یا به عبارتی ۲۵ درصد نمره در درس زبان انگلیسی از سال ۹۸ و بعد از آن الزامی است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

امشب ؛ آخرین مهلت ثبت نام کنکور دکتری 99

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت ثبت نام کنکور دکتری ۹۹ تمدید ن...

زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون ...

آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون دکتری/21 هزار نفر ثبت نام کرده اند

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان تا ۱۲ آذرماه فرصت ثبت نام ...

چه کسانی حق شرکت در کنکور دکتری دارند؟

ثبت نام در آزمون دکتری سال 99 از عصر چهارشنبه در پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز ش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news