اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 اسفند 1398
28 تیر 1398 28 تیر 1398
16:50 16:50

بیش از ۳۰ هزار زائر ایرانی به عربستان وارد شد

 رشیدیان افزود: تاکنون هیچ حادثه و مشکل خاصی برای زائران ایرانی نداشتیم، دو مورد بستری داشتیم که بسیار ابتدایی بود و در مجموع وضعیت ما در مکه و مدینه مطلوب است.

ورود بیش از ۳۰ هزار زائر به عربستان

به گزارش سلام نو، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به ورود بیش از ۳۰ هزار و ۸۰۰ نفر زائر به عربستان در مدینه اظهار کرد: عملیات انتقال زائران ایرانی به صورت کامل توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می‌شود و تا کنون هم بسیار منظم و با کمترین تاخیر انجام شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: تاکنون متوسط تأخیر درپروازهای ما حدود ۲۱ دقیقه است که این تاخیر پایین، حتی در زمانی که ۵۰ درصد پروازهای حجاج مان را به سایر کشورها، چون عربستان واگذار می‌کردیم بی نظیر است امید است این مدیریت خوب تا آخر پروازها چه در رفت و چه در برگشت ادامه یابد.

رشیدیان همچنین با اشاره به بروز نقص فنی در یکی از هواپیماها حین انتقال زائران از ساری به عربستان گفت: این هواپیما به علت اشکالی که در سیستم کنترل کننده آن در حرکت بر روی زمین ایجاد گردید دچار آسیب در یکی از بال‌ها شد که خود نگران کننده بود، زیرا با آسیب و خسارت در یک پرواز در واقع در خط اعزام حجاج ما مشکل ایجاد می‌شود، اما توانمندی‌های پرسنل هواپیمایی جمهوری اسلامی و سرعت عمل آن‌ها مثال‌زدنی و بی‌نظیر بود و امروز این هواپیما بعد از تعمیر دوباره وارد مدار عملیات شد و زائرین را به عربستان منتقل کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت با قدردانی از این حرکت جهادی و تلاش و توانمندی‌های مدیران و پرسنل فنی هواپیمایی جمهوری اسلامی اظهار کرد: که علی رغم تحریم‌ها و محاصره‌های اقتصادی ظالمانه علیه ملت ما، آنان توانسته اند در قسمت پروازی کارشان را به خوبی انجام انجام دهند.
وی ابراز امیدواری کرد: این مدیریت خوب تا انتهای عملیات حج وانجام پروازها هم در مسیر رفت و هم برگشت تداوم یابد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ حادثه و مشکل خاصی برای زائران ایرانی نداشتیم، دو مورد بستری داشتیم که بسیار ابتدایی بود و در مجموع وضعیت ما در مکه و مدینه مطلوب است.

رشیدیان در خصوص برنامه ورود و خروج حجاج هم توضیح داد: عملیات بازگشت زائران براساس برنامه پروازی که عربستان اعلام کرده، از ۱۶ ذی الحجه شروع می‌شود و تا هشتم محرم ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد:  با توجه به مذاکراتی که صورت گرفته در صورت دریافت موافقت دولت عربستان و سازمان هواپیمایی آن‌ها برای ورود هواپیماهای بیشتری از شرکت هواپیمایی کشورمان به عملیات حج، بتوانیم سرعت بازگشت را بیشتر کرده ومدت زمان اقامت زائران در عربستان را کاهش دهیم.

وی در پاسخ به آخرین وضعیت عمره مفرده گفت: تاکنون مذاکره‌ای در در این رابطه صورت نگرفته، احتمالا در مکه مکرمه راجع به این موضوع گفتگوهایی با طرف عربستانی داشته باشیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

ضرورت تصمیم گیری علمی برای قانونی کردن سن ازدواج

دکتر سید حسین نبوی، استادیار جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی گفت: در عربستان سن ازدواج قا...

ایران در بازسازی منا در عربستان مشارکت می‌کند

سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی اعلام کرد: زائران ایرانی از ک...

تشکر از عربستان برای ارائه مناسب خدمات درمانی به حجاج ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تشکر از خدمات درمانی و پزشکی که سعودی ها به حجاج ارائه کرد...

هزاران زائر ایرانی به مدینه النبی مشرف شدند

ستاد مدینه منوره اطلاع داد که هفت هزار زائر مدینه در مدینه مستقر می شوند که مجموعا نه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news