اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
28 تیر 1398 28 تیر 1398
19:30 19:30

یکی از مهمترین وظایف شورای نگهبان نظارت بر قوانینی است که مجلس تصویب می کند

مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان اردستان افزود: هرگاه نگاه مسئولی انقلابی و جهادی نباشد ممکن است اتفاقات ناگواری بیفتد.

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام مهدی رنجبر در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه در مسجد جامع اردستان، اظهار کرد: هر سازمان و ارگانی که برای نظام جمهوری اسلامی کار می کند و مقابل دشمنان بایستد، یک نوع جهاد انجام داده است.

وی با بیان اینکه یکی از ارگان هایی که در راه پایداری نظام نوعی جهاد انجام می دهد، شورای نگهبان است، افزود: شورای نگهبان از شش نفر حقوقدان و شش نفر فقیه تشکیل شده که یکی از وظایف آنان نگهبانی از قوانینی است که قرار است در مجلس برای کشور تصویب شود.

مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان اردستان اظهارکرد :شنیده می شود، افرادی که قوه قضاییه به عنوان حقوقدان به مجلس معرفی کرده اعلام وصول نمی شود و متاسفانه افرادی در هیئت رئیسه مجلس هستند که دوست ندارند افراد انقلابی که رئیس قوه قضاییه معرفی کرده جز حقوقدانان باشند.

رنجبر همچنین تصریح کرد: اینگونه اقدامات نشان می دهد برخی از افرادی که در مجلس هستند دنبال منافع شخصی خود می گردند به جای آن که منافع کشور برایشان مهم باشد. امیدواریم اینگونه شایعات کذب باشد.

وی با بیان اینکه هرگاه نگاه مسئولی انقلابی و جهادی نباشد ممکن است اتفاقات ناگواری بیفتد، تصریح کرد: یکی از مهمترین وظایف شورای نگهبان نظارت بر قوانینی است که مجلس تصویب می کند.

مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان اردستان یکی از اصلی ترین وظایف شورای نگهبان را نظارت بر انتخابات به غیر از انتخابات شورای شهر دانست و افزود: متاسفانه به دلیل اینکه یک مقدار نظارت ها بر انتخابات شورای شهر ضعیف است و ساز و کار قانون دقیقی ندارد اتفاقات ناگواری می افتد و بسیاری از اعضای شورایی که تایید شدند به دلایل مختلف از سمت خود عزل شدند.

رنجبر با بیان اینکه یکی از وظایف شورای نگهبان بررسی صلاحیت افرادی است که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و مجلس خبرگان ثبت نام می کنند، گفت: گاهی مردم به تایید صلاحیت شورای نگهبان خرده می گیرند. تایید صلاحیت شورای نگهبان بر این منزله نیست که این نامزد به طور صد در صد اصلح است. شورای نگهبان حداقل ها را تایید می‌کند و بعد از این موضوع مردم هستند که باید فرد اصلح را انتخاب کنند.

مسئول دفتر شورای نگهبان شهرستان اردستان با بیان اینکه بعضی از تاییدیه های شورای نگهبان به دلیل این است که برخی افراد برای اولین بار است خودشان را مطرح می کنند، گفت: متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس بجای اینکه دغدغه نظام و انقلاب را داشته باشند موضوعاتی مانند کنسرت و حضور بانوان در ورزشگاه ها را عنوان می کنند که اینگونه افراد با فریب وارد مجلس شدند.

اخبار مرتبط

icon news

اطلاعیه شورای نگهبان در پی اظهارات لاریجانی

روابط عمومی شورای نگهبان در پی اظهارات قابل توجه علی لاریجانی رئیس مجلس دهم واکنش نشا...

اصلاح طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی در مجلس

  وزارت کشور از سوی نمایندگان مجلس مکلف شد به امور تشکل‌های صنفی و کانون‌های بازنشستگ...

تقویم انتخابات ۱۴۰۰ به شورای نگهبان رفت

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: تقویم انتخابات سال ۱۴۰۰ به شورای نگهبان ا...

موضع رسمی شورای نگهبان درباره طرح انتخاباتی مجلس

شورای نگهبان همان طور که انتظار می رفت با طرح مجلس درباره تغییر نحوه احراز صلاحیت ها ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news