اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
28 تیر 1398 28 تیر 1398
19:45 19:45

حداکثر دریافتی یک طلبه 700 هزار تومان در ماه است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: حداکثر دریافتی یک طلبه 700 هزار تومان در ماه است که در مقابل این گرانی ها می سوزند و می سازند و دم نمی زنند.

گلپایگانی

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی در بندرعباس گفت:  امروز برای نخستین بار نماز جمعه شهر بندرعباس به امامت حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده اقامه می شود که از فرزندان نخبه هرمزگانی است و در آینده می تواند به چهره برجسته ای در بین نمایندگان ولی فقیه در کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد: برای نخستین بار است که به مسجد جامع بندرعباس آمده ام و می توانم بگویم این مسجد در این نقطه حساس که در مرز کشورمان قرار دارد یک پدیده تحسین برانگیز و آبروی شهر بندرعباس است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: مصلی های زیادی دیدم اما چنین مسجد جامعی همچون بندرعباس ندیدم یا کم دیدم.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با بیان اینکه این مسجد جامع حاصل تلاش آیت الله نعیم آبادی وپشتیبانی مردم است، تصریح کرد: مردم قدرشناس زحمات و خدمات آیت الله نعیم آبادی بوده و هستند و از وی می خواهم به عنوان روحانی محبوب و فاضل و عالم و علاقه مند به هرمزگان از این استان پا نکشند.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی بار دیگر نماز جمعه در کشورمان احیا شد و این سنت الهی برپا شد.

رییس دفتر مقام معظم رهبری اضافه کرد: سنت اعتکاف از دیگر سنت هایی بود که فراموش شده بود و بسیاری نمی دانستند که اعتکاف چگونه باید انجام شود.

وی عنوان کرد: حداکثر دریافتی یک طلبه 700 هزار تومان در ماه است که در مقابل این گرانی ها می سوزند و می سازند و دم نمی زنند.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی با اشاره به اینکه طلبه های سالخورده ای در کشور هستند که کسی از آن ها احوالی نمی پرسد، عنوان کرد: یکی از وظایف دفتر مقام معظم رهبری رسیدگی به روحانیون سالخورده است.

وی خاطرنشان کرد: باید از کودکی فرزندانمان را با نماز آشنا کنیم تا با آن اخت بگیرند و پرورش اسلامی یابند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: بعد از رحلت امام راحل، با حضور و هدایت، مقام معظم رهبری، خداوند منت گسترده ای بر سر این ملت گذاشت.

وی در پایان تصریح کرد: ثانیه ای نیست که مقام معظم رهبری یاد مردم را فراموش کند.

به گزارش ایسنا، همچنین در پایان این سخنان، از سوی رئیس دفتر مقام معظم رهبری حکم تنفیذ حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده به عنوان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان نیز به وی اعطا شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

جشن‌های دو هزار و۵۰۰ ساله رسوایی بزرگی است که در زمان پهلوی برگزار می‌شده است

 رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در قدرتمندترین حال...

سیل خوزستان امتحان الهی بود

 رییس دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: سیل در این استان نیز یک امتحان الهی بود که مردم...

آغاز مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه /حجت الاسلام رئیسی حکم ریاست قوه قضائیه را از رئیس دفتر مقام معظم رهبری دریافت کرد

مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه با حضور مقامات و مسئولان عالی کشوری، لشکری و قضا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news