اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 خرداد 1398
26 فروردین 1395 26 فروردین 1395
14:30 14:30

روز جهانی تنبلی

بیستم اکتبر،روز جهانی تنبلی ست.

روز جهانی تنبلی

بیستم اکتبر،روز جهانی تنبلی ست.

از تنبل ها تا روز جهانی تنبلی

تنبل نام جانورانی ست که یکی از کندترین موجودات سیاره زمین می باشند و نام آن ها مترادف با تصاویر صحنه آهسته می باشد.

مدت زمانی که تنبل ها می خوابند تقریبا ۱۵ساعت می باشد و نفس کشیدنشان آرام و ضربان قلبشان کند است اما هنگامی که دشمن به آن ها حمله می کند به سرعت فرار می کنند که این عمل بسیار غافلگیرکننده است.

بیشینه ی سرعت حرکتی تنبل ها چهارمتر در دقیقه می باشد و این کندی آن ها به طوری ست که خزه ها روی آن ها رشد می کنند.

گونه های زنده ی تنبل ها بر روی درختان زندگی می کنند و در طول زندگی خود بر روی درخت می باشند اما در گذشته نمونه های زمینی و دریایی هم داشتند که درحال حاضر منقرض شده اند.


تنبل ها یک روز در هفته غذا می خورند و سرعت هضم غذا در بدن آن ها کاهش می یابد.

نکته ی جالب در خصوص تنبل ها این است که باوجود کندی ای که در خشکی دارند اما در آب،شناگران خوبی هستند.

تنبل هایی که ماده هستند معمولا یک بچه به دنیا می آورند و این بچه ها به مادر وابسته می باشند به طوری که پس از به دنیا آمدنشان به مدت ۹ماه به شکل آویزان روی بدن مادر خود زندگی می کنند و به بدن او چسبیده اند.

روز جهانی تنبلی در شهر ایتاگویی

هرسال،مردم شهر ایتاگویی در کلمبیا روز جهانی تنبلی را جشن می گیرند.ایتاگویی شهری ست که در شمال غربی کلمبیا قرار دارد و به خاطر فعالیت های تجاری و صنعتی بسیار مشهور است.

"کارلوس ماریو منتویا "این ایده را داشت که قدری از استرس و فشارهای کاری مردم کم شده و آن ها به منظور رونق اقتصادی شهر خود جشن بگیرند و لذت ببرند.

در این مراسم،مسابقاتی نیز برگزار خواهد شد که از آن جمله می توان به انتخاب زیباترین پیژامه و سریع ترین تخت چرخ دار اشاره کرد.

از سال ۱۹۸۵جشن روز تنبلی در شهر ایتاگویی برگزار می شود و در آن،تلاش بر این است که از استرس و فشار کاری مردم به ویژه افرادی که دارای مشاغل استرس زایی هستند کاسته شود.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news