اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 26 مرداد 1398
07 دی 1397 07 دی 1397
16:22 16:22

جلودارزاده: دولت در اعطای بسته حمایتی بین کارمندان و کارگران تبعیض ناروایی داشته است

عضو فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه هنوز هیچ اقدامی برای اعطای بسته‌های حمایتی به کارگران نشده است، گفت: این مسئله نمود واقعی بی‌عدالتی بین کارگران و کارمندان است.
لزوم تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی/سبد حمایتی کارگران اعطا شود

به گزارش سلام نو، سهیلا جلودارزاده عضو فراکسیون کارگری مجلس ، در خصوص بسته‌های حمایتی دولت، گفت: متأسفانه دولت در اعطای بسته حمایتی بین کارمندان و کارگران تبعیض ناروایی داشته است.

وی ادامه داد: در واقع طبق مصوبه هیئت وزیران به خانواده‌هایی که چند کارمند دارند، به تعداد کارمندان بسته حمایتی داده می‌شود اما درباره کارگران این مسئله لحاظ نمی‌شود و بدون توجه به تعداد کارگران خانواده، صرفا بسته حمایتی به سرپرست خانواده اعطا می‌شود.

عضو فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر هنوز هیچ اقدامی برای اعطای بسته‌های حمایتی به کارگران نشده است و این مسئله نمود واقعی بی‌عدالتی بین کارگران و کارمندان است.

جلودارزاده اضافه کرد: به دنبال این مسئله و برای رفع تبعیض در ارائه بسته‌های حمایتی و ضرورت اعطای آن به کارگران، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نامه‌ای به نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال کرد تا این مشکل حل شود.

وی با انتقاد از اینکه در بودجه ۹۸ توجهی به بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی نشده است، تصریح کرد: با این وضعیت، قطعا در سال آینده برای پرداخت بیمه بیکاری و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشکلات جدی پیش خواهد آمد و برای حل این مسئله، باید بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت تسویه شود.

عضو فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از گسترش بودجه اجرایی کشور، خاطرنشان کرد: متاسفانه بودجه تخصیص داده شده به بخش‌های اجرایی، بسیار زیاد است و حجم زیادی از بودجه کشور صرف این بخش می‌شود./مهر

اخبار مرتبط

icon news

با قراردادهای کار، کارگران مورد ظلم کارفرمایان قرار می‌گیرند

 دبیر کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اعلام کرد نیاز به احیای امنیت شغلی و اهتمام ...

کارگران ایرانی به کردستان عراق گسیل شدند

کارگران ایرانی برای کار به اربیل عراق رفته و در اتاق‌هایی با ابعاد 9 متر مربع و چهار ...

کارگران باید از زیر سایه احزاب سیاسی و شخصیت‌ها بیرون بیایند

یک تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب افزود: وظیفه فعالان سیاسی، احزاب و رهبران اصلاح‌طلب است که...

کارگران در بهترین حالت 2 میلیون حقوق می‌گیرند

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی افزود: باید در بحث تامین اجتماعی حق و حقوق شاغ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news