اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
07 دی 1397
16:22

جلودارزاده: دولت در اعطای بسته حمایتی بین کارمندان و کارگران تبعیض ناروایی داشته است

عضو فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه هنوز هیچ اقدامی برای اعطای بسته‌های حمایتی به کارگران نشده است، گفت: این مسئله نمود واقعی بی‌عدالتی بین کارگران و کارمندان است.

لزوم تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی/سبد حمایتی کارگران اعطا شود

به گزارش سلام نو، سهیلا جلودارزاده عضو فراکسیون کارگری مجلس ، در خصوص بسته‌های حمایتی دولت، گفت: متأسفانه دولت در اعطای بسته حمایتی بین کارمندان و کارگران تبعیض ناروایی داشته است.

وی ادامه داد: در واقع طبق مصوبه هیئت وزیران به خانواده‌هایی که چند کارمند دارند، به تعداد کارمندان بسته حمایتی داده می‌شود اما درباره کارگران این مسئله لحاظ نمی‌شود و بدون توجه به تعداد کارگران خانواده، صرفا بسته حمایتی به سرپرست خانواده اعطا می‌شود.

عضو فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر هنوز هیچ اقدامی برای اعطای بسته‌های حمایتی به کارگران نشده است و این مسئله نمود واقعی بی‌عدالتی بین کارگران و کارمندان است.

جلودارزاده اضافه کرد: به دنبال این مسئله و برای رفع تبعیض در ارائه بسته‌های حمایتی و ضرورت اعطای آن به کارگران، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نامه‌ای به نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال کرد تا این مشکل حل شود.

وی با انتقاد از اینکه در بودجه ۹۸ توجهی به بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی نشده است، تصریح کرد: با این وضعیت، قطعا در سال آینده برای پرداخت بیمه بیکاری و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مشکلات جدی پیش خواهد آمد و برای حل این مسئله، باید بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی از سوی دولت تسویه شود.

عضو فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از گسترش بودجه اجرایی کشور، خاطرنشان کرد: متاسفانه بودجه تخصیص داده شده به بخش‌های اجرایی، بسیار زیاد است و حجم زیادی از بودجه کشور صرف این بخش می‌شود./مهر

اخبار مرتبط

کارگران محروم‌ترین قشر جامعه هستند

نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی بر حمایت از اقشار آسیب‌پذیر تاکید کرد و گف...

نمی‌توان بین کارگر با بقیه تفاوت گذاشت

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه طرح اصلاحات پارامتریک تامین اجتماعی سراپا تقلب است، گ...

ضرورت برابری حقوق کارگران با کارمندان / مجلس نمی‌تواند برای بنگاه اقتصادی بخش خصوصی تصمیم بگیرد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که افزایش دستمزد کارگران از درآمد بنگاه...

سهیلا جلودارزاده:نیشکر هفت‌تپه را با پولی معادل یک واحد آپارتمان فروختند/ رئیس‌جمهور قدری محیط را استریل می‌کند و بعد حرف می‌زند.

عضو فراکسیون امید با بیان اینکه روحانی شرکت‌کنندگان را محدود می‌کند و اجازه نمی‌دهد ...

دیدگاه خود را بنویسید