اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 خرداد 1398
26 فروردین 1395 26 فروردین 1395
14:30 14:30

چهارروش موثر برای بالابردن سرعت اینترنت

در این مطلب قصد داریم به برخی از روش های بالابردن سرعت اینترنت اشاره کنیم.

چهارروش موثر برای بالابردن سرعت اینترنت

در این مطلب قصد داریم به برخی از روش های بالابردن سرعت اینترنت اشاره کنیم.

سرعت اینترنت یکی از معضلات همیشگی کاربران می باشد به طوری که ضعیف شدن و یا قطعی آن موجب مشکلات متعددی برای آن ها می شود و کارهای آن ها را متوقف می کند.

در این مطلب قصد داریم به برخی از روش های بالابردن سرعت اینترنت اشاره کنیم.

تنظیماتDNS

کشور ایران و برخی از کشورها در مقایسه با کشورهایی همچون آمریکا و اروپا دارای سرورهای DNSکندتری می باشند.

از این رو در ایران و کشورهایی همچون ایران که با این مشکل روبرو هستند بهتر است از DNSهای عمومی استفاده کرد زیرا این کار باعث می شود تا مقدار کمی بر سرعت اینترنت افزوده شود.

برای تنظیمات می توانید چنین عمل کنید:

در قسمت پایین و سمت راست صفحه بر روی آیکون شبکه کلیک کنید و شبکه ای که استفاده می کنید را انتخاب و بر روی آن کلیک راست نمایید و گزینه ی Propertiesرا انتخاب نمایید.به قسمت Networkingرفته و در صورت استفاده از شبکه LANخانگی برروی Open Network and sharing centerکلیک نمایید و در پنجره ای که بازشده برروی Local Area Connectionکلیک نمایید سپس بر روی Propertiesکلیک کرده و در سربرگ Networkingعبارتی تحت عنوان Internet Protocol Version4را پیدا کرده و بر روی آن دوبار کلیک کنید.

در پنجره ی جدید Use the Following DNS Server addressesرا انتخاب کرده و شماره های DNSانتخابی خود را در قسمت های مربوط به آن وارد کرده و سپس برروی Okکلیک کنید.

تنظیمات رجیستری

در مرحله ی اول به Startرفته و در قسمت Runتایپ کنید Regeditو دکمه ی Enterرا بزنید.سپس به قسمت راست پنجره رفته به دنبال دو عبارت باشید Max ConnectionPerServer و MaxConnectionPerl_OServer

درصورتی که عبارت را در قسمت رجیستری خود نداشتید روی صفحه سمت راست کلیک راست کرده و سپس از قسمتNew برروی DWORDکلیک نمایید و عبارت اول را بنویسید.

همین مراحل را نیز برای عبارت دوم انجام دهید و برروی قسمت هایی که ساختید دوبار کلیک نمایید و در قسمت Value Data برای اولین گزینه عدد8 و حرف Aرابرای دومین گزینه انتخاب کنید و سپس سیستم خود را Restartنمایید.

به بزرگ بودن حروف دقت نمایید.در نوشتن حتما حروف باید به صورت بزرگ نوشته شوند.

Command Prompt

در اولین مرحله وارد منوی Startشوید و سپس کلمه cmdرا تایپ کنید.پس از اینکه وارد قسمت command promptشدید در مرحله ی دوم عبارت زیر را تایپ نمایید و سپس Enterرا بزنید.cd c

در مرحله ی بعدی این عبارت را تایپ کنید:netsh interface tcp set global autotuning=disabledو سپس دکمه ی Enterرا بزنید.

تصویر ذخیره شده که بعد از زدن دکمه ی Enterدرصورتی که تایید شودOk

را مشاهده خواهید کرد که این کار باعث می شود حدود30%تا20%از حجم اینترنت به وب گردی شما اضافه شود.

تنظیمات پالیسی

حدود 21%از پهنای باند اینترنت کاربر برای فعالیت هایی همچون بروز رسانی ویندوزتوسط مایکروسافت رزرو شده است که شما به عنوان کاربر می توانید این 21%درصد را به پهنای باند خود بازگردانید.

برای این کار باید چنین عمل کنید:

بر روی قسمت Startکلیک کرده و Runرا اجرا نمایید.در قسمت Run

این عبارت را تایپ نمایید:gpedit.mscو سپس کلید Enterرا بزنید وقتی این کار را انجام دادید،پنجره ی ویرایش پالسی های ویندوز باز می شوند.

سپس در این پنجره این کارها را انجام دهید:

Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates

سپس Networkرا انتخاب کرده و برروی QOS Packet Schedulerکلیک کنید.

سپس بر روی گزینه ی Limit Reservable Bandwidthدابل کلیک کنید.

وقتی پنجره باز شد یک عبارت پیکربندی نشدهNot Configuredنوشته شده است اما واقعیت این است که در تب Explainبه صورت پیش فرض Packet Schedulerحدود 21%از پهنای باند را محدود کرده است.

برای اینکه 21%را بازگردانید ابتدا باید Reservable Bandwidthرا به صورت Enabledقرار داده و سپس مقدار آن را صفر نمایید.این کار باعث می شود که ویندوز پهنای باندی را برای خود رزرو نکند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news