اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
29 تیر 1398 29 تیر 1398
11:20 11:20

پامپئو: دقیقا کاری را انجام می‌دهیم که ترامپ به کیم جونگ اون وعده داده است

مایک پامپئو افزود: کیم متعهد شد که ظرف چند هفته تیمی را در سطح کاری تشکیل می‌دهد. ما آماده از سر گیری مذاکرات هستیم.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، رهبران آمریکا و کره شمالی

به گزارش سلام نو، سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی هفته گذشته اظهار کرد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در دیداری که اواخر ماه گذشته میلادی با کیم جونگ اون داشت، تایید کرد که مانورهای نظامی مشترک آمریکا با کره جنوبی متوقف خواهند شد و تصمیم آمریکا برای ادامه این مانورها "نقض روشن" توافق این دو رهبر در نشست سنگاپور است که سال گذشته میلادی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این سخنگو تاکید کرد که چنین اقدامی از سر گیری مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی را در خطر قرار می‌دهد و راهی که واشنگتن برای "دست‌کشیدن یک‌جانبه از تعهداتش" پیش گرفته، پیونگ‌یانگ را بر آن می‌دارد که در تعهدات خود مبنی بر عدم ادامه آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی تجدید نظر کند.

به دنبال این اظهارات از سوی کره شمالی، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگویی تلویزیونی اظهار کرد: این حرف‌ها را شنیده‌ام. فکر می‌کنم دقیقا کاری را انجام می‌دهیم که ترامپ به کیم جونگ اون وعده داد. من مطمئنم که این مذاکرات ادامه خواهند یافت.

پامپئو در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مذاکرات میان دو کشور به زودی از سر گرفته می‌شوند، گفت: امیدوارم همین اتفاق بیفتد.

پامپئو افزود: کیم متعهد شد که ظرف چند هفته تیمی را در سطح کاری تشکیل می‌دهد. ما آماده از سر گیری مذاکرات هستیم.

به دنبال دیدار ماه گذشته دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در مرز دو کره، رییس جمهور آمریکا اظهار کرد که دو طرف برای از سرگیری مذاکرات در سطح کاری توافق کرده‌اند.

مایک پامپئو نیز به دنبال این نشست گفت، مذاکرات با کره شمالی احتمالا در ماه ژوئیه از سر گرفته می‌شوند اما تاریخ این مذاکرات همچنان تعیین نشده و اظهارات کره شمالی تردیدهایی را در خصوص احتمال از سرگیری این مذاکرات برانگیخته است.

با این که مانورهای نظامی بزرگ آمریکا و کره جنوبی متوقف شده‌اند، اما مانورهای کوچک‌تر همچنان ادامه یافته‌اند و واشنگتن هنوز دست از تحریم‌های خود علیه کره شمالی برنداشته است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آغاز تنش میان دو کره

واحد جبهه متحد کره شمالی اعلام کرد در پی انتشار و توزیع اوراق و بیانیه‌ها علیه این کش...

چهره رهبر کره شمالی پس از تکذیب خبر مرگ وی/تصاویر

کیم جونگ اون، رییس کره شمالی پس از ۳ هفته غیبت در انظار عمومی و در مراسم افتتاح یک کا...

کره‌جنوبی از آخرین وضعیت جسمی کیم جونگ اون خبر داد

وزیر اتحاد کره‌جنوبی درباره وضعیت جسمی رهبر کره‌شمالی و غیبت او در انظار عمومی توضیح ...

تلاش آمریکا برای تغییر رژیم در ایران

لیبریشن نیوز در گزارشی نوشت آمریکا به دنبال جنگ فاجعه باری در ایران است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news