اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 18 آذر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
11:16 11:16

برخی از پارچه های کرپ و لباس های مناسب این پارچه

کرپ یکی از پارچه هایی است که بسیاری از خانم ها به آن علاقه دارند. از پارچه کرپ می توان برای انواع لباس های زنانه مانند کت، مانتو، سارافون، دامن، بلوز و...استفاده کرد.

کرپ به دلیل این که پارچه ای است که می توان با آن لباس های متفاوتی را دوخت نمی توان استفاده از آن را محدود به برخی از لباس ها کرد اما به دلیل این که طرح مناسبی دارد از پارچه های مناسب برای دوخت مانتو، پیراهن، لباس و حتی شال است.

کرپ انواع مختلفی دارد که هریک از آن ها دارای ویژگی هایی است که برای پیراهن، مانتو، شومیز و...مناسب است. هر فردی که به پارچه کرپ علاقه دارد متناسب با سلیقه خود یک یا چند نوع از این پارچه را برای دوخت استفاده می کند.

برخی از انواع پارچه کرپ دارای ویژگی ضد چروک و مناسب برای انواع لباس ها هستند و برخی دیگر از آن ویژگی چروک کمتری دارند و برای برخی از لباس ها مناسب هستند.

کرپ اسکاچی

یکی از انواع پارچه های کرپ، کرپ اسکاچی است که این نوع پارچه کمی حالت کشسانی دارد و همین ویژگی باعث می شود که هنگام استفاده از آن برای لباس خود و دوخت لباس با این پارچه، احساس راحتی در لباس داشته باشید. ریزش زیبا و حالت ایستایی پارچه کرپ اسکاچی از دیگر ویژگی های این پارچه است و باتوجه به ویژگی های پارچه کرپ اسکاچی، می توان از این نوع پارچه برای مانتو و سارافون استفاده کرد.

هنگامی که از پارچه کرپ اسکاچی استفاده می کنید نیازی به آستر ندارید زیرا پارچه کرپ اسکاچی ضخیم است.

کرپ فلورانس

یکی دیگر از انواع پارچه کرپ، فلورانس است که جنس آن نرم و دراپه زیبایی دارد. بافت پارچه کرپ فلورانس محکم است و الیافی که پارچه کرپ فلورانس از آن تشکیل شده اند در جهت تار، پود یا هر دو به دور خود پیچیده شده اند.

یکی از ویژگیهای پارچه کرپ فلورانس این است که ضد چروک است و دلیل آن هم استفاده از پلی استر در بافت پارچه کرپ فلورانس است.

برای دوخت کت و دامن، پیراهن و حتی مانتو می توان از پارچه کرپ فلورانس استفاده کرد و به علت ضد چروک بودن پارچه کرپ فلورانس، لباس ها چروک نمی شوند.

کرپ حریر

کرپ حریر یکی دیگر از انواع پارچه های کرپ است که به‌طور کلی از پارچه های کرد حریر می توان برای انواع لباس های مردانه، زنانه و بچه گانه استفاده کرد. یکی از ویژگی های پارچه های کرد حریر این است که بافت ظریف و بادوامی دارند و این ویژگی باعث می شود که این پارچه برای دوخت انواع لباس های مجلسی، کت و شلوار و مانتو بسیار مناسب باشد.

کرپ دیور

کرپ دیور از دیگر پارچه های کرپ است که الیاف مورداشتفاده در این پارچه از جنس نخ پنبه ای است و درصد بیشتری پلی استر دارد که باعث می شود که کرپ دیور ضدچروک باشد.

پارچه کرپ دیور بسیار سبک است و برای دوخت انواع لباس هایی که مد روز هستند و لباس های شب، مانتو و پیراهن های کوتاه مناسب باشد.

کرپ حبابی(پفکی)

کرپ حبابی(پفکی) یکی دیگر از انواع پارچه های کرپ است که الیاف آن تا حدودی برجسته و لطیف است و میزان چروک شدن آن کم است و از پارچه کرپ حبابی(پفکی) بیشتر برای دوخت پیراهن و شومیز استفاده می شود.

کرپ پشمی یا نخی یکی دیگر از انواع پارچه های کرپ است. این نوع پارچه از الیاف طبیعی پشم تهیه می شود و بافت منسجم و یکدستی دارد و از پارچه های پرطرفدار و کاربردی است که می توان برای دوخت لباس ها استفاده کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news