اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
12:15 12:15

جرمی کوربین: که بازگشت به توافق هسته‌ای برای کاهش تنش‌ها در منطقه ضروری است

رئیس حزب کارگر انگلیس  نسبت به احتمال بروز درگیری در خلیج فارس ابراز نگرانی کرد و افزود: تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران موجب افزایش خطر وقوع یک درگیری تمام عیار شد.

جرمی کوربین، رهبر اپوزیسیون انگلیس

به گزارش سلام نو،  جرمی کوربین رئیس حزب کارگر انگلیس در واکنش به تحولات اخیر در خلیج فارس، توقیف کشتی نفتکش انگلیسی توسط ایران را غیر قابل پذیرش دانست و خواستار آزادی هرچه فوری آن شد.

وی ادامه داد: تشدید اوضاع می‌تواند خطر یک مناقشه به مراتب عمیق‌تر را به همراه داشته باشد.

کوربین همچنین به انتقاد از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پرداخت و گفت: تصمیم رئیس جمهور ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران موجب افزایش خطر وقوع یک درگیری تمام عیار شد.

رهبر حزب کارگر انگلیس همچنین تاکید کرد که بازگشت به توافق هسته‌ای برای کاهش تنش‌ها در منطقه ضروری است و خطر وقوع جنگ را کاهش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران شامگاه جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز جمعه، ۲۸ تیرماه یک فروند نفتکش  انگلیسی با نام" "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: نفت‌کش مذکور پس از توقیف به ساحل هدایت و برای سیر مراحل قانونی و بررسی‌های لازم تحویل سازمان بنادر و دریانوردی شد.

جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس پس از توقیف نفت‌کش کشورش توسط ایران گفت که این «کاملا غیرقابل قبول است» و لندن به گونه‌ای «ملاحظه‌شده اما قدرتمند» به توقیف این نفت‌کش از سوی ایران پاسخ خواهد داد.

وی همچنین اظهار داشت: ما به دنبال انتخاب‌های نظامی نیستیم و خواهان یک راهکار دپلماتیک برای حل‌وفصل این وضعیت می‌باشیم اما مصمم هستیم که این مسئله باید حل شود.

تردد از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز،  خاموش کردن دستگاه موقعیت‌یاب و توجه نکردن به هشدارهای جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از جمله دلایل توقیف این نفتکش باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

هدیه کریسمس مرد موشکی به ترامپ: بمب اتمی یا موشک دور برد؟

به نظر می‌رسد مقامات ارشد کره شمالی از به نتیجه نرسیدن مذاکرات با آمریکا خسته شده‌اند...

محور گفت‌و‌گوی فوری ترامپ و جانسون چه بود؟

در حاشیه اجلاس پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) سران انگلیس و آمریکا  دیدار کرده وگفت و گوی...

درخواست سناتورهای آمریکا برای تحریم ترکیه

برخی سناتورهای آمریکایی از دولت ترامپ خواستند تا ترکیه را به خاطر خرید سامانه پدافند ...

کاش ناتو وجود نداشت!

جرمی کوربین بارها اعلام کرده که ناتو باید پس از فروپاشی شوروی برچیده می‌شد و اکنون نی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news