اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
29 تیر 1398 29 تیر 1398
12:35 12:35

بروجردی: اقدام نیروی دریایی سپاه مبتنی بر مقررات بین‌المللی و قوانین حاکم بر رفت و آمد کشتی‌ها بود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: نفتکش انگلیسی اشکالات زیست محیطی ایجاد کرده بود، با توجه به این که در تقسیم بندی نیروهای مسلح مسئولیت امنیت خلیج فارس با سپاه است، لذا برخورد با این تخلف طبیعی بود.

علاءالدین بروجردی

به گزارش سلام نو، علاء‌الدین بروجردی  با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه گفت: اقدام نیروی دریایی سپاه دقیقا مبتنی بر مقررات بین‌المللی و قوانین حاکم بر رفت و آمد کشتی‌ها انجام شد. کشتی انگلیسی در جهت مخالف حرکت می‌کرد همچون خودرویی که در یک جاده بر خلاف حرکت ماشین‌ها می‌رود.

به گفته‌ وی نفتکش انگلیسی اشکالات زیست محیطی ایجاد کرده بود، با توجه به این که در تقسیم بندی نیروهای مسلح مسئولیت امنیت خلیج فارس با سپاه است، لذا برخورد با این تخلف طبیعی بود. این کار بر اساس مقررات بین‌المللی کشتیرانی انجام شده است که حتما در ادامه راه پروسه قانونی و قضایی آن هم برای تصمیم گیری طی و لحاظ می‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه به اقدامات رئیس جمهور آمریکا و ادعای اخیرش درباره‌ سقوط پهپاد ایرانی اشاره و اظهار کرد: ترامپ رئیس جمهور ناهنجاری‌ها است. کارنامه ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش پر است از خروج از معاهدات بین‌المللی و نقض قوانین. لذا می‌خواهد با این فضا سازی‌ها آبروی از دست رفته‌اش را برگرداند.

وی یادآور شد: بعد از تجاوز پهپاد آمریکایی به حریم هوایی کشورمان و به دنبال آن انهدامش آن هم بر اساس مقررات بین‌المللی آمریکایی‌ها می‌خواستند که به گونه‌ای آبروی از دست رفته‌شان را برگرداند لذا خبر دروغ انهدام پهپاد ایرانی را منتشر کردند تا با این دروغ پراکنی‌ها مقداری از آبروریزی‌هایشان کم شود. اما ترامپ با این اقدامش بار دیگر نشان داد که سخنانش قابل اعتماد نیست چون اساسا مستنداتی برای عرضه حرف‌هایش هم ندارد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

واکنش تند بروجردی علیه تهدید جدید ترامپ علیه سپاه

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به یاوه گویی های رئ...

با حرمت شکنان اماکن متبرکه برخورد شود

علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: چطور افرادی حرمت شکن ...

چه کسی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌شود؟

احتمال زیاد انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی هفته آینده برگزار خواهد شد که رقابت...

بروجردی: به هر قیمتی نفت خود را صادر خواهیم کرد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: قطعاً خواب امریکا تعب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news