اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 23 آذر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
15:52 15:52

آتش نیروهای منابع طبیعی در ارتفاعات باشت را محاصره کرده است!

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: شرایط مناطق درگیری آتش سوزی در باشت خوب نیست و نیاز فروی به بالگرد داریم.

آتش سوزی مراتع - ایلام

به گزارش سلام نو، غلامحسین حکمتیان اصل افزود: این آتش سوزی از روز گذشته آغاز شده اما با وجود تلاش‌های انجام شده، آتش سوزی به شکل کامل مهار نشده است.

وی با اشاره به توپوگرافی کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه آتش سوزی بیان کرد: تاکنون دو اکیپ نیروهای منابع طبیعی در کنار تعدادی نیروی مردمی و نیروهای بخشداری و فرمانداری باشت به منطقه هدف اعزام شدند، اظهار کرد: نیاز شدید به کمک مردم و بالگرد برای مهار آتش سوزی داریم.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این آتش سوزی در منطقه تحت مدیریت محیط زیست است اما تنها منابع طبیعی و بخشدار و فرماندار در منطقه حضور دارند و انتظار داریم سایر دستگاهها به کمک ما بیایند.

حکمتیان اصل تصریح کرد: انتظار داریم نیروهای مردمی بیشتر به کمک ما بیایند و همکاری کنند.

وی ادامه داد: میزان خسارات وارده هنوز مشخص نیست و علت آتش سوزی در حال بررسی است.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: نیروهای منابع طبیعی در ارتفاعات هستند و نیاز به آب و غذا دارند که دسترسی به بصورت عادی امکانپذیر نیست.

پیش از این فرماندار شهرستان باشت گفته بود: آتش سوزی در مناطق شادگان، شاه بهرام و کوه سرک در حال گسترش است و برای مهار درخواست بالگرد کردیم.

"سید مسعود حسینی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: آتش سوزی در مراتع و جنگلهای ارتفاعات شادگان و شاه بهرام باشت از ساعت 15جمعه،28 تیرماه آغاز شده و هنوز ادامه دارد. این آتش سوزی در ساعت 5 بامداد امروز با تلاش بسیار مهار شد اما بر اثر وزش باد شدید و پوشش کیاهی بسیار در ارتفاعات مجددا در ساعت 6 بامداد آغاز شده است.

فرماندار شهرستان باشت تصریح کرد: این آتش سوزی در حال گسترش است و برای مهار آن و انتقال افراد به ارتفاعات صعب العبور درخواست بالگرد کردیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مشکل اصلی اطفای آتش‌سوزی ارسباران نبود بالگرد است

 مدیر کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی، به دنبال آتش‌سوزی رخ‌داده در جنگل‌های ارسبار...

پاساژهای بازار تهران پلمب می‌شوند

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: واحدها و پ...

آتش سوزی جنوب شیراز بعد از 4 روز مهار شد! +فیلم

ارتفاعات جنوب شیراز به مدت چهار روز در آتش می سوخت که بالاخره امروز جمعه مردم و نیروه...

جای خالی بالگردها در اطفای حریق جنگل‌ها

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها از نبودن بالگردها برای اطفای حریق جنگ ها به شدت انت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news