اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 26 مهر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
15:05 15:05

تکذیب تعطیلی فردو

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تکذیب خبر تعطیلی فردو خبری که توسط برخی رسانه ها در فضای مجازی پخش شده بود را نادرست دانست.   

کمال‌وندی: فردو تعطیل نشده است

به گزارش سلام نو، سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: علیرغم برخی اخبار، تأسیسات هسته‌ای فردو به کار خود ادامه می دهد و مرکز ملی خلاء در این مجموعه فعال است و تحقیق و توسعه را روی شیرآلات خلاء انجام می‌دهد.

بهروز کمال وندی در واکنش به برخی اخبار درباره تعطیلی تأسیسات هسته‌ای فردو، گفت: این تأسیسات تعطیل نشده و مرکز ملی خلاء در این مجموعه فعال بوده و تحقیق و توسعه را روی شیرآلات خلاء انجام می‌دهد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در ادامه تصریح کرد: شیرآلات خلاء در صنایع پیچیده هسته‌ای کاربرد دارد و دیوید آلبرایت تحلیلگر هسته‌ای آمریکایی نیز در گزارش اخیر خود به پیشرفت این فناوری اذعان کرده است.

وی با اشاره به قرار گرفتن ایران در ردیف کشورهای دارای فناوری کوانتوم گفت: اتفاق مهم و ارزشمند دیگری که در سازمان انرژی اتمی در حال وقوع است ورود به دروازه های انقلاب فناوری دنیا یعنی کوانتوم بوده که در دهه های آینده تحول زیادی در توسعه ارتباطات و ساخت پردازشگرهای فوق سریع ایجاد خواهد کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پایان خاطرنشان کرد: مرکز ملی کوانتوم به زودی آزمایش ارتباط ذرات کوانتومی با فاصله بیش از یک متر را انجام خواهد داد و ایران اولین کشور خاورمیانه و جهان اسلام خواهد بود که به این فناوری دست پیدا کرده است و جزء معدود کشورهای دنیا در عرصه مهار ذرات کوانتومی و فوتون ها قرار می گیرد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سازمان انرژی اتمی: دنیا را مبهوت خواهیم کرد

 سازمان انرژی اتمی در واکنش به بیانات رهبر انقلاب درباره تداوم کاهش تعهدات برجامی بیا...

ایران در مسیر غنی سازی 20 درصد +فیلم

نماینده سازمان انرژی اتمی ایران می گوید باید پله پله به سمت عنی سازی 20 درصد برویم زی...

مدیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در راه تهران

سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان های بین المللی وین خبر سفر غیرمنتظره مدیر کل مو...

کمالوندی: گزینه‌های زیادی برای اجرا در گام بعدی کاهش تعهدات برجامی وجود دارد

کمالوندی گزینه‌های ایران در گام سوم را تشریح کرد و افزود:  غنی سازی ۲۰ درصد و گزینه‌ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news