اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
15:06 15:06

مقصد بازیکنان جدا شده از استقلال و پرسپولیس

هنوز مقصد نهایی تعدادی از جدا شده های سرخابی های پایتخت مشخص نشده است. در حالی 20 بازیکن از این دو تیم پرهوادار جدا شده اند که به طرز عجیبی 17 بازیکن این لیست استقلالی هستند.

به گزارش سلام نو، نقل و انتقالات برای دو باشگاه پرطرفدار فوتبال ایران با هیجان و التهاب زیادی دنبال می شود. از نخستین روزهای تابستان که استراماچونی هدایت استقلال را برعهده گرفت و برانکو از نیمکت پرسپولیس خداحافظی کرد تا امروز که سرمربیان ایتالیایی و آرژانتینی کار را به طور کامل در دست گرفته اند، ستاره های زیادی جذب این دو تیم شده اند و البته مهره های قابل اتکایی نیز راه دیگری را برای ادامه فوتبال انتخاب کرده اند.

آبی ها از تعدد ستاره های جدا شده و می گویند و پرسپولیسی ها از لیست مازادی که انتقادات زیادی را به همراه داشته است. اما سرنوشت آن هایی که از پرسپولیس و استقلال رفتند به کجا رسیده و چند نفر هنوز تیم بعدی را انتخاب نکرده اند؟

خارجی ها؛ سرنوشت نامعلوم ایسما و طارق!

از بین بازیکنان خارجی که فصل پیش در تیم های سرخابی حضور داشتند، ماریو بودیمیر از پرسپولیس جدا شد و پاتوسی، منشا، ایسما و طارق همام نیز استقلال را ترک کردند. در این بین بودیمیر با لوکوموتیو کرواسی به توافق دست یافته است، پاتوسی با بنی یاس قرارداد امضا کرد، منشا راهی عجمان شد اما ایسما و طارق هنوز سرنوشت نامعلومی دارند. حتی احتمال دارد طارق با استقلال تمدید کند.

مقصد ستاره های آبی؛ تیم های سرخپوش

سیدمهدی رحمتی، فرشاد محمدی مهر و میثم تیموری ستاره های ایرانی استقلال هستند که پس از جدایی از جمع آبی ها تیم آینده خود را مشخص کردند و به تیم هایی از لیگ ایران پیوستند. رحمتی و محمدی مهر راهی تیم سرخپوش خراسان یعنی شهرخودرو شدند و میثم تیموری نیز به تراکتورسازی پیوست.

نورافکن - صیاد منش؛ انتقال جذاب به اروپا

امید نورافکن که به صورت قرضی راهی استقلال شده بود، در پایان فصل به تیم سابقش یعنی شارلروا بازگشت تا فوتبالش را در بلژیک ادامه دهد. اما دیگر بازیکنی که از استقلال به اروپا رفت، اللهیار صیادمنش بود که با انتقالی جذاب راهی سوپرلیگ ترکیه شد. نکته جالب در این خصوص این است که فصل گذشته نیز آبی ها ترانسفر به ترکیه داشتند و از این راه درآمد خوبی کسب کردند.

ابهام در آینده دوجین ستاره!

اگرچه بیشتر بازیکنان استقلال تیم آینده خود را انتخاب کرده اند اما هنوز هستند ستارگانی که منتظر پیشنهادهای بهتر نشسته اند. پژمان منتظری که سابقه بازی در جام جهانی را هم دارد و یکی از کاپیتان های استقلال بود، یا روزبه چشمی، روح الله باقری، آرمین سهرابیان، محسن کریمی و... مهره های در دسترس برای دیگر تیم های لیگ برتری هستند.

پرسپولیس؛ فعلا سروش و مصلح

تیم پرسپولیس باتوجه به جدایی برانکو، خروجی بزرگی نداشت تا این که گابریل کالدرون در ترکیه روی نام سروش رفیعی و شایان مصلح قلم قرمز کشید. این دو ستاره که فصل خوبی را پرسپولیس سپری کرده بودند، حالا با پیشنهادات مختلفی روبرو شده اند. گفته می شد مصلح حتی از تیم رقیب پرسپولیس هم پیشنهاد دارد اما مشخص نیست که راهی چه تیمی شود. سروش نیز در تمام فصول نقل و انتقالات به عنوان شاه ماهی خود را مطرح می کند و باید دید این بار راهی کدام تیم خواهد شد.

مازاد بعدی کالدرون چه کسی است؟

اردوی پرسپولیس در ترکیه به پایان رسید و حالا باتوجه به جذب احتمالی یک مهاجم بزرگسال، کالدرون باید یک بازیکن دیگر را خط بزند تا 15 تیم لیگ برتری، با یک گزینه جدید برای خرید روبرو شوند. ابهام در وضعیت مصدومیت حسین ماهینی سبب شده تا حدس خروجی بعدی سرخ ها کار سختی باشد. همچنین قرار است امید عالیشاه در تهران مذاکراتی با ایرج عرب داشته باشد. از طرف دیگر بازیکنانی نظیر علی علیپور و علیرضا بیرانوند همچنان منتظر پیشنهادات اروپایی هستند.

20 جدا شده؛ آمار تاریخی سرخابی ها

فعلا از لیست استقلال 17 بازیکن جدا شده اند! این آمار عجیب در حالی به ثبت رسیده که تمام خارجی های این تیم به همراه 13 بازیکن داخلی استقلال را ترک کردند که البته عده ای از آن ها نیز از سوی مدیریت در لیست مازاد قرار گرفته و به نوعی باشگاه تمایلی به تمدید با آن ها نشان نداد.

در تیم پرسپولیس فعلا ماریو بودیمیر، سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست خروجی هستند تا شمار بازیکنان جدا شده از پرسپولیس و استقلال روی عدد 20 باشد؛ رقمی که برای تیم های بزرگ فوتبال ایران عجیب به نظر می رسد. هرچند که احتمال دارد شمار آن در روزهای آینده افزایش یابد./ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

پاسخ جالب استراماچونی به پسرک نابینا +فیلم

آندره آ استراماچونی در ابتدای فصل به کودکی نابینا به نام ابوالفضل کاظمی قول قهرمانی د...

استراماچونی روی نیمکت استقلال در بازی با شاهین!

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید که سرمربی ایتالیایی استقلال در دیدار شنبه این تیم ...

استقلال چگونه بدون سرمربی آرایش یافت؟/ تعویض ها در بازی پیکان چگونه انجام شد؟ +جزئیات

پزشک تیم فوتبال استقلال می‌گوید امیدوار است با بازگشت استراماچونی وضعیت تیم هر چه زود...

حقوق استراماچونی از مسیر صحیح واریز می شود

سرپرست موقت باشگاه استقلال از فراهم شدن مقدمات پرداخت پول به استراماچونی خبر داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news