اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 23 آذر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
15:39 15:39

خانم ها کار کنید تا آلزایمر نگیرید!

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که امکان ابتلا به آلزایمر در زنان شاغل بسیار کمتر است.

آلزایمر

به گزارش سلام نو، الیزابت رز مایده، استادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیا از دانشکده بهداشت عمومی لس‌آنجلس تحقیقی در بین 6386 زن آمریکایی متولد بین سال‌های 1935 تا 1956 در این زمینه انجام داد.

محققان دریافتند زنانی که مشغول به کار هستند در مقایسه با زنان خانه‌دار بدون فعالیت کمتر به آلزایمر مبتلا می‌شوند. علت این مورد میزان افت حافظه در میان زنانی است که هیچ فعالیتی ندارند.

محققان گفتند: فواید شاغل بودن، تحرک ذهنی، مزایای مالی و ارتباطات اجتماعی است که هر کدام می‌توانند بر روند ابتلا به آلزایمر تاثیر داشته باشد.

طبق گزارش آمار انجمن بین المللی آلزایمر سال 2019، دو سوم افراد مبتلا به بیماری آلزایمر در ایالات متحده، زنان هستند. علت این موضوع نیز طول عمر بیشتر زنان نسبت به مردان اعلام شده است.

ماریا سی کاریلو، مدیر ارشد علمی انجمن آلزایمر گفت: تحقیقات امروز در این انجمن ما را به شناسایی دلایل زیست‌شناختی و اجتماعی خاص در روند ابتلا به آلزایمر در مردان و زنان نزدیک‌تر می‌کند.

محققان دانشگاه میامی با بررسی ژن‌های خاص حدود 30 هزار نفر دریافتند 11 ژن متفاوت در ابتلا به آلزایمر بین زنان و مردان دخیل هستند.

بریان کوکنل، اپیدمیولوژیست ژنتیکی در دانشگاه میامی گفت: ژنتیک ممکن است باعث تفاوت در خطر ابتلا و پیشرفت بیماری آلزایمر بین مردان و زنان شود. البته در این زمینه نیازمند تحقیقات بیشتر هستیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

10 علامتی که نشان می‌دهد شما به آلزایمر مبتلا شده‌اید

آلزایمر بیماری است که فرد در آن توانایی حافظه خود را از دست می‌دهد تا جایی که شاید هی...

ربات‌های پرستار به کمک آلزایمری‌ها می‌آیند

پژوهشگران قصد دارند با طراحی و ابداع ربات‌های پرستار مراقبت از افراد مبتلا به آلزایمر...

ورزش کنید تا مغزتان جوان بماند

محققان دریافتند که حتی میزان کمی از ورزش باعث جوان ماندن مغز افراد می‌شود.

یک روش برای بهبود آلزایمر

دانشمندان متوجه شدند که با تحریک امواج مغزی می توان به بهبود آلزایمر کمک کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news