اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
17:10 17:10

تصورات غلط تهرانی مصرف آب را در پایتخت بالا برد

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از افزایش مصرف آب پایتخت نشینان خبر داد.

چرا مصرف آب در تهران افسار گسیخت؟

به گزارش سلام نو، محمدرضا بختیاری در پاسخ به این سوال که دلیل رشد مصرف آب در تهران چیست، گفت: دو دلیل اصلی بر بالا رفتن مصرف آب شرب تهران تأثیرگذار بوده است که اولین دلیل آن تصور غلط مردم مبنی بر مناسب بودن بارش‌ها و پشت سر گذاشتن خشکسالی است.

وی افزود: این تصور غلط در کنار ماندگاری گرما و استقرار جبهه هوای گرم باعث شده تا مصرف روزانه آب شرب در شهر تهران رکوردزنی کند و به رکورد ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب برسد.

بختیاری تأکید کرد: مردم تصور می‌کنند، چون بارش‌های امسال خوب بوده است، پس مدیریت مصرف آب را نباید جدی گرفت، این در حالی است که ۵۰ تا ۶۰ درصد آب شرب شهر تهران از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه بارش‌های امسال اگر چه خوب بود، اما نتوانست منابع آب زیرزمینی را بهبود دهد، اظهار داشت: مردم باید صرفه‌جویی آب را جدی بگیرند، چرا که هنوز دمای هوا به گونه‌ای نشده که بگوئیم مصرف آب کاهش خواهد یافت، چون هنوز کولرهای آبی که آب زیادی هم مصرف می‌کنند، روشن هستند.

به گفته وی، متاسفانه برخی از مشترکان تهرانی همچنان از آب شرب برای شستن خودرو، شستن معابر و پارکینگ استفاده می‌کنند، بنابراین توصیه ما این است که حتی المقدور این اقدامات را کنار بگذارند، چرا که مدیریت مصرف آب تنها محدود به دوره خشکسالی و کم آبی نیست و حتی در بارش‌های مناسب نیز باید در مدیریت مصرف آب جدی بود.

مصرف روزانه ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب مصرف آب برای تهران یک تهدید به شمار می‌رود و پایتخت کشور با عبور از خطوط قرمز مصرف (۳ میلیون مترمکعب در روز) دچار یک چالش و مشکل جدی است./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

علت جمع‌آوری بیلبوردهایی خاص توسط شهرداری تهران چه بود؟

غلامحسین محمدی، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در توییتر نوشت: عده...

برخورد با مدیران شهری بخاطر اتفاقات دیروز پایتخت

سخنگوی شهر تهران اعلام کرد دیروز همزمان با وقوع برف مسأله اعتراضات به تغییر نرخ بنزین...

هوای پایتخت سالم است

با قرار گرفتن  شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۷۳، هوای تهران سالم اعلام شد.

سرویس مدارس در پایتخت ایمن شدند

ایمنی سرویس مدارس از نگرانی‌های مسئولین و والدین است که با آموزش‌هایی که داده می‌شود ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news