اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
29 تیر 1398 29 تیر 1398
16:29 16:29

کاهش وزن با مصرف چای سفید

 چای سفید یکی از بهترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن می باشد به گونه ای که بسیاری از کارشناسان تغذیه استفاده از این نوشیدنی را برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند بسیار توصیه می کنند.

گفتنی است که مصرف چای سفید خود می تواند عاملی برای کاهش جذب کالری باشد که این مهم  تاثیر بسزایی در کاهش وزن افراد دارد چرا که پلی فنول  در چای سفید موجود است که می تواند میزان جذب کالری را تا حد زیادی کاهش دهد.

از سوی دیگر باید خاطرنشان کرد که مصرف چای سفید عاملی برای افزایش متابولیسم بدن نیز است که این مهم نیز تاثیر بسزایی در افزایش سوخت و ساز و در نتیجه کاهش وزن خواهد داشت.

پر واضح است که یکی دیگر از خواص استفاده از چای سفید را می‌توان عدم تشکیل سلول‌های چربی عنوان کرد چرا که مطالعات نشان می‌دهد در سایه مصرف این نوع چای سلول‌های چربی کمتری در بدن ایجاد می شود که این نیز می‌تواند نقش موثری در کاهش وزن افراد داشته باشد.

از بین بردن چربی های اضافه را نیز می توان یکی دیگر از خواص مصرف چای سفید عنوان کرد چرا که همان گونه که می ‌دانیم افرادی که دارای اضافه وزن هستند متأسفانه دارای چربی های اضافه بسیاری نیز می باشند بنابراین با استفاده از چای سفید به راحتی می‌توان اقدام به حذف چربی های اضافه بدن نیز کرد. به عبارت ساده تر چای سفید میزان اکسیداسیون بدن را کاهش می دهد چرا که تحقیقات نشان می دهد که کافئین موجود در چای سفید می تواند اکسیداسیون چربی را به حداقل میزان از طریق فعال شدن سیستم عصبی مرکزی تحریک کند.  به عبارت بهتر مطالعات نشان می‌دهد که چای سفید باعث تخریب چربی از سلول های چربی بالغ می شود .

تاثیر مصرف چای سفید بر پوست

به طور کلی باید در نظر داشت که یکی دیگر از خواص درمانی استفاده از چای سفید را می‌توان کاهش بیماری ها و مشکلات پوست و مو عنوان کرد چرا که این چای خود عاملی برای از بین بردن لکه ها و یا جای جوش و آکنه بر روی پوست نیز می‌باشد بنابراین استفاده از چای سفید برای افرادی که دارای بیماری‌های پوستی نیز هستند بسیار مفید خواهد بود.

در پایان باید خاطر نشان کرد که آنتی اکسیدان های موجود در چای سفید خواص ضد التهابی دارند که باعث کاهش شوره سر می شود همچنین آنتی اکسیدان های چای سفید می توانند به درمان ریزش مو کمک کرده و باعث افزایش رشد مو نیز شوند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news