اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 02 بهمن 1398
30 تیر 1398 30 تیر 1398
11:33 11:33

علت آتش سوزی در استودیوی کیوتو مشخص شد

پلیس ژاپن اعلام کرد فردی که سابقه ابتلاء به بیماری روانی داشته این استودیو را به آتش کشیده است.

آتش‌سوزی در استودیوی کیوتو ژاپن reuters

به گزارش سلام نو، "شینجی آئوبا"، متهم این پرونده به مدت سه سال تنها در آپارتمانی در حومه شهر "اومیا" واقع در ۵۰۰ کیلومتری شرق "کیوتو" زندگی می‌کرده و همسایه آئوبا او را فردی مرموز و شلخته خوانده که به سختی با کسی صحبت می‌کرده است.

همسایه او اظهار کرده او در طول روز به ندرت حتی برای خرید از خانه خارج شده و گاهی به هنگام نیمه‌شب در اطراف خانه پرسه می‌زده است.

هم‌چنین به گفته همسایه‌ها آئوبا در طول روز مدام مشغول به بازی‌های ویدیویی بوده است که صدای بلند این بازی‌ها همسایه‌ها را دچار مشکل کرده و در نتیجه شکایات زیادی از او وجود داشته است.

گفته می‌شود چند روز پیش از روز حادثه آتش‌سوزی نیز آئوبا به یکی از همسایگان خود به دلیل ایجاد یک سوءتفاهم حمله‌ور شده و او را تهدید کرده است.

رسانه‌های ژاپنی اعلام کرده‌اند آئوبا در سال ۲۰۱۲ میلادی به دلیل سرقت از یک فروشگاه به حبس محکوم شده بوده و پس از تحمل حبس به آپارتمانی که ‌هم‌اکنون در آن زندگی می‌کرده، نقل مکان کرده است. او هم‌چنین به دلیل مشکلات روانی مدتی تحت مراقبت بوده است.

بنا بر گزارش رویترز، استودیوی انیمیشن‌سازی "کیوتو" که مورد حمله این فرد قرار گرفته به دلیل سریال‌ها و فیلم‌های ساخته خود در ژاپن و دیگر کشورها شهرتی خاص داشته و با شرکت "نت‌فلیکس" نیز همکاری داشته است.

آئوبا که با ایجاد آتش‌سوزی عمدی در این استودیوی انیمیشن‌سازی منجر به کشته شدن ۳۳ نفر و زخمی شدن ۳۶ نفر دیگر شده، انگیزه خود را از این حمله سرقت ادبیِ این استودیو از او اعلام  کرده است.

این مرد ۴۱ ساله به پلیس اعلام کرده پس از این که استودیوی انیمیشن‌سازی مذبور رمان او را دزدیده، تصمیم به حمله و انتقام از آن‌جا گرفته است.

یکی از شاهدان این حادثه به پلیس اعلام کرده که این مرد به هنگام حمله به این استودیو بسیار خشمگین بوده و جملاتی را درباره "سرقت ادبی" از او فریاد می‌زده است.

این آتش‌سوزی در شهر "کیوتو" بدترین کشتار جمعی ژاپن از سال ۲۰۰۱ میلادی است که در یک آتش‌سوزی عمدی در شهر "توکیو" ۴۴ نفر کشته شدند.

گفته می‌شود متهم هنگامی که مایعی را که تصور می‌شود بنزین بوده است، روی زمین استودیو پراکنده می‌کرده، فریاد "بمیرید" سر می‌داده است.

این آتش‌سوزی ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز پنج‌شنبه به وقت محلی آغاز شده و ساعت ۶ صبح روز جمعه به طور کامل خاموش شده است.

به گفته ماموران پلیس این مرد از کارمندان استودیوی انیمیشن‌سازی نبوده است.

بیش از ۷۰ نفر به هنگام وقوع این آتش‌سوزی در ساختمان سه طبقه استودیو حضور داشته‌اند و ۱۰ نفر از مصدومان حادثه هنوز در شرایط وخیم قرار دارند.

اجساد ۱۹ نفر از ۳۳ قربانی این حادثه در طبقه آخر و در حالت سقوط کرده به روی یکدیگر پیدا شده است. احتمال داده می‌شود قربانیان به هنگام فرار از راه‌پله‌ها در حالی که قادر به باز کردن در نشده‌اند، سُر خورده و روی یکدیگر افتاده‌اند.

هویت هیچ یک از قربانیان این حادثه هنوز فاش نشده اما به گفته پلیس ژاپن بیشتر قربانیان بین ۲۰ تا ۳۰ ساله بوده‌اند.

گفته می‌شود مردی شبیه به متهم این حادثه روز پنج‌شنبه در حالی که دو بطری ۲۰ لیتری بنزین حمل می‌کرده به یک ایستگاه پمپ بنزین رفته بوده است.

هم‌چنین پلیس در محل حادثه دو بطری، یک ساک، یک چرخ دستی و پنج چاقو را که از مدارک احتمالی مربوط به مظنون این حادثه محسوب می‌شوند، کشف کرده است.

بنا بر گزارش اسکای نیوز، متهم دچار سوختگی‌های جدی در ناحیه صورت و پاهای خود شده و هم‌اکنون تحت نظارت پلیس به سر می‌برد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

سرنوشت تلخ کودک 4 ساله در آتش خانه

سرهنگ رضا محمدرضایی فرمانده انتظامی جیرفت، از مرگ کودکه 4 ساله در آتش سوزی منزل مسکون...

آتش به جان بازار تبریز افتاد

محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت: شهروندان نگران نباش...

اجاق خوراک پزی 5 خودرو را آتش زد!

 روشن ماندن اجاق خوراک پزی برای گرم کردن محیط داخل تعمیرگاه، موجب حریق 5 خودروی داخل ...

دردسر جدید در جنگل‌های سوخته استرالیا

بارش شدید باران در شرق استرالیا از شدت حریق‌های جنگلی کاسته اما هشدار وقوع سیل را افز...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news