اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
30 تیر 1398 30 تیر 1398
16:00 16:00

قرقاش: ائتلاف عربی اهداف استراتژیک خود را دارد

وزیر مشاور امارات در امور خارجه افزود: ائتلاف عربی در یمن که در قلب آن کشور برادر عربستان و امارات قرار دارد، مکانیزم‌های خود را تقویت کرده است.

قرقاش

به گزارش سلام نو، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه در صفحه خود در توییتر نوشت: جنگ‌های عصر جدید پیچیده هستند و مسائل افغانستان، عراق و سوریه گواهی بر این امر هستند. در مقام مقایسه، ائتلاف عربی مجموعه‌ای از اهداف استراتژیک خود و در رأس آن، ممانعت از تلاش‌ها برای تغییر توازن‌های استراتژیک در منطقه، بازگرداندن دولت (مستعفی یمن) و آزادسازی اراضی را محقق ساخته است و تنها طرح ثبات سیاسی و تداوم آن باقی می‌ماند.

وزیر مشاور امارات در امور خارجه اعلام کرد: ائتلاف عربی خود را برای مرحله جدیدی با استفاده از ابزارهای سیاسی و نظامی آماده می‌کند و ائتلاف عربی اهداف استراتژیک خود را دارد.

وی خاطرنشان کرد: ائتلاف عربی در یمن که در قلب آن کشور برادر عربستان و امارات قرار دارد، مکانیزم‌های خود را تقویت کرده است.

این اظهارات قرقاش در حالی مطرح می‌شود که منابع از خروج امارات از جنگ علیه یمن خبر می‌دهند؛ اقدامی که باعث شده است تا عربستان سعودی خود را در باتلاق یمن تنها ببیند و برای حفاظت از خود که توانایی مقابله با اقدامات تلافی جویانه نیروهای یمنی را ندارد، دست به دامان نیروهای آمریکایی شود./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

قیس خزعلی امارات و عربستان را تهدید کرد

دبیرکل عصائب اهل حق عراق یکشنبه به امارات متحده عربی و عربستان سعودی هشدار داد که به ...

رزمایش مشترک آمریکا و امارات آغاز شد

رزمایش مشترک زمینی میان نیروهای نظامی امارات متحده عربی و آمریکا روز یکشنبه در ابوظبی...

یمن:ائتلاف سعودی راهی جز توقف محاصره ندارد

وزیر دفاع یمن ضمن بیان اینکه ابتکار عمل در دست ماست، تاکید کرد که متجاوزان راهی جز تو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news