اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
30 تیر 1398 30 تیر 1398
15:26 15:26

ایران به دنبال ایجاد جنگ در منطقه است

معاون دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در امور سیاسی مدعی شد:  نفتکش‌ها در آب‌های بین‌المللی و یا در آب‌های منطقه‌ای کشورهای همسایه بودند.

شورای همکاری خلیج فارس

به گزارش سلام نو، عبدالعزیز حمد العویشق، معاون دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در امور سیاسی در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط مدعی شد که بعد از اینکه تحریم ها درحال تحقق اهداف خود است، روشن است ایران به دنبال ایجاد جنگ در منطقه است!

وی در ادامه با متهم کردن ایران به حمله علیه نفتکش ها ادعا کرد که این نفتکش‌ها در آب‌های بین‌المللی و یا در آب‌های منطقه‌ای کشورهای همسایه بودند.

العویشق مدعی شد که علیرغم اقدامات تحریک آمیز ایران، آمریکا و کشورهای خلیج(فارس) پاسخی متعادل داشتند و از ورود به جنگ با ایران دوری کردند و بر حفظ ثبات و امنیت منطقه تمرکز کردند!

معاون دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت که موضع این شورا در نشست مکه در ماه می ۲۰۱۹ به طور روشن اعلام و بر همبستگی این کشورها در برابر هر گونه تعرض به کشورهای عضو تأکید شد.
وی گفت که در نشست سران کشورهای خلیج فارس بر حمایت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از سیاست های آمریکا علیه ایران تاکید شد.

العویشق ادعا کرد که ایران تا کنون تمام این تلاش‌های مسالمت آمیز را رد کرده است و این مساله باعث شد که آمریکا و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس آمادگی خود برای دفاع از منافعشان را تقویت کنند و موافقت عربستان با اعزام نیروهای آمریکایی به این کشور جزئی از این آمادگی‌ها است.

جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ایجاد صلح، ثبات و امنیت در منطقه است و برای حل بحران های منطقه تلاش های فراوانی کرده است. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران اخیرا پیشنهاد امضای معاهده"عدم تعرض" به همسایگان را مطرح کرد که متاسفانه با استقبال کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس روبه رو نشد.

یک روز بعد از اعلام موافقت ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان با استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور به منظور "تقویت همکاری مشترک در دفاع از امنیت و ثبات منطقه‌ای" شبکه ان بی سی آمریکا فاش کرد، ارتش آمریکا انتقال تجهیزات و نیروها به پایگاه شاهزاده سلطان در عربستان را از ژوئن آغاز کرده و می‌خواهد دوباره از آن استفاده کند.

این شبکه تلویزیونی آمریکا روز شنبه گزارش داد، عملا تعدادی نیروی آمریکایی در پایگاه مذکور حضور دارند و تعداد آنها بعد از رسیدن اسکادران هوایی آمریکا به پایگاه از ۵۰۰ تن فراتر خواهد رفت./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بحرین به ائتلاف دریایی آمریکا می پیوندد

بحرینی ها در دیدار با فرمانده سنتکام برای حضور در ائتلاف آمریکایی خلیج فارس آمادگی خو...

اسرائیل به خلیج فارس نخواهد آمد

احمد بخشایش اردستانی معتقد است هرگونه حضور عملیاتی رژیم غاصب صهیونیستی در ائتلاف نظام...

ظریف: منطقه هر آن ممکن است منفجر شود

وزیر خارجه ایران اعلام کرد که سرازیر کردن اسلحه و تجهیزات نظامی آمریکا به خلیج فارس، ...

هشدار آمریکا به کشتی های تحت پرچم: برنامه سفرتان را اطلاع دهید

اداره دریانودی آمریکا به کشتی های تحت پرچم خود هشدار داد که برنامه سفر خود را به اطلا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news