اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
30 تیر 1398 30 تیر 1398
15:00 15:00

طلا دوباره صعودی شد/ پیش‌بینی قیمت طلا در روزهای آتی

امروز سکه بهار آزادی همچون روز گذشته رشد قیمت را تجربه کرده است. کاهش غیرمنتظره دلار در هفته قبل منجر به کاهش قیمت طلا شد. به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار اگر بانک مرکزی در ادامه روندی که پیش گرفته در به ثبات رساندن بازار ارز باشد به طور حتم باید انتظار کاهش نرخ ارز را داشت. هرچند در این بین این نگرانی نیز وجود دارد که تقاضاهای سوداگرانه ای هم ایجاد شود.

سلام نو – سرویس اقتصادی: کاهش غیرمنتظره قیمت دلار در هفته گذشته باعث تاثیر بر قیمت طلا و افت ارزش آن شده است. در هفته قبل روند نزولی که طلا و انواع سکه پیش گرفتند باعث شد تا شاهد کمترین ارزش طلا در مدت اخیر باشیم.

به گزارش سلام نو، هفته گذشته با تلاش بانک مرکزی برای رساندن قیمت دلار در بازار آزاد به قیمت دلار نیمایی شاهد کاهش قابل توجه قیمت ارز بودیم. بارها و بارها اقتصاددان ها و شماری از مسئولان بر این مساله تاکید کرده اند که قیمت ارز موجود در بازار با قیمت واقعی آن متفاوت است. برخی پیش بینی ها حکایت از آن دارد که بعید نیست دلار کانال ده هزار تومان را هم ببیند. هرچند در حال حاضر باز هم دلار به بیش از دوازده هزار تومان رسیده است.

به گفته بسیاری از کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار اگر بانک مرکزی در ادامه روندی که پیش گرفته در به ثبات رساندن بازار ارز باشد به طور حتم باید انتظار کاهش نرخ ارز را داشت. هرچند در این بین این نگرانی نیز وجود دارد که تقاضاهای سوداگرانه ای هم ایجاد شود.

در آخرین قیمت ها از بازار طلا امروز هر مثقال طلا با قیمت ۱۷,۴۷۰,۰۰۰ معامله شده است. قیمت سکه جدید هم با 200 هزار تومان افزایش در قیاس با روز گذشته به ۴۲,۲۰۰,۰۰۰ رسیده است. با این همه هنوز هم بسیاری از کارشناسان گمانه زنی کاهش قیمت طلا را داشته اند.

محمد کشتی آرای، کارشناس بازار طلا و سکه در رابطه با افزایش قیمت سکه در روزهای اخیر برخلاف روند قیمتی در هفته گذشته اظهار کرده است: با ثبت قیمت‌های جدید در بازار حجم تقاضای قابل توجهی به بازار سرازیر شد و این موضوع افزایش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه و رشد ۵۰ هزار تومانی حباب سکه را در پی داشت و این در حالی بود که طی هفته گذشته میزان حباب سکه تا ارزش ۱۰۰ هزار تومان کاهش یافته بود.

رئیس‌ کمیسیون طلا و جواهر اتاق اصناف عامل دیگر کاهش قیمت سکه طلا،  ارز و طلا را جو روانی فروش در بازار عنوان کرده و گفته است: هجوم مردم برای برای فروش طلا به‌ ویژه سکه موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها شده است. تعداد فروشندگان طلا اکنون بیش از خریداران است و همین عرضه سکه طلا روند نزولی قیمت را رقم زده است.

هفته گذشته هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در روزهای اول هفته به ارزش ۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد و در پایین‌ترین نرخ روز چهارشنبه به ارزش ۳۷۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. این قیمت در معاملات امروز ۴,۰۳۲,۹۵۰ بوده است.

امروز سکه بهار آزادی همچون روز گذشته رشد قیمت را تجربه کرده است. سکه بهار آزادی که روز قبل تا ۴,۰۲۴,۰۰۰ (چهار میلیون و بیست و چهار هزار) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ مصادف با ۲۱ جولای ۲۰۱۹ - با رشد ۲.۸۹ درصدی به ۴,۱۴۴,۰۰۰ (چهار میلیون و یکصد و چهل و چهار هزار) تومان رسیده است.

قیمت طلا  در روزهای اخیر و در بازار جهانی افزایش یافته است. این افزایش تحت تاثیر اظهارات یک مقام ارشد بانک مرکزی آمریکا درباره کاهش نرخ‌های بهره و تنش‌ها در خاورمیانه، افزایش یافته و برای نخستین بار از ماه مه سال ۲۰۱۳ از مرز ۱۴۵۰ دلار عبور کرد.

اخبار مرتبط

icon news

قیمت طلا و سکه نزولی شد+جزییات

سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش 47 هزار تومانی به ۴ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان رسید...

قیمت سکه و طلا باز هم اوج گرفت!

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به چهار میلیون و ۷۶۰ هزار تومان رسید که نسبت به دیر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news