اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 07 بهمن 1398
30 تیر 1398 30 تیر 1398
22:15 22:15

ایتالیایی‌ها درگردشگری از فرانسه پیشی گرفتند

اقامت گردشگران خارجی در ایتالیا بیش از کشور فرانسه است. این را آخرین آمار منتشره از سوی آژانس ملی گردشگری ایتالیا این مساله را تصدیق کرده است.

گردشگری ایتالیا

ایتالیا اخیرا با ارائه آماری جدید مدعی شده است میزان اقامت گردشگران خارجی این کشور در سال گذشته از فرانسه بیشتر بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یورونیوز، با توجه به اطلاعات ارائه‌شده از سوی ENIT) The Italian Government Tourist Board) که پیش‌تر با نام «آژانس ملی گردشگری ایتالیا» شناخته می‌شد، ‌ کشور ایتالیا در سال ۲۰۱۸ شاهد ۲۱۶.۵ میلیون اقامت شبانه‌ گردشگران خارجی بوده است.

این درحالی است که طبق آمار ارائه‌شده توسط این منبع، ‌ تعداد اقامت شبانه گردشگران خارجی در فرانسه در سالی که گذشت معادل ۱۴۰.۷ میلیون بوده که از نظر تعداد اقامت شبانه یا ماندگاری گردشگران خارجی در جایگاه سوم قرار گرفته است. گزارش‌ سازمان جهانی جهانگردی نشان می‌دهد فرانسه با حدود ۸۹ میلیون گردشگر ورودی در سال ۲۰۱۸، رتبه نخست جهانی را در جذب گردشگران به‌دست آورده بود.

ENIT همچنین یادآور شده است: اسپانیا با ۳۰۱ میلیون اقامت شبانه گردشگران خارجی بالاترین آمار را در بین کشورهای اروپایی به خود اختصاص داده و در جایگاهی بالاتر از فرانسه و ایتالیا قرار گرفته است.

در این گزارش اشاره شده که گردشگران خارجی در سال گذشته در مجموع ۴۱.۷ میلیارد یورو در ایتالیا خرج کرده‌ و اقتصاد و تولید ناخالص داخلی این کشور را ۱.۵ درصد افزایش داده‌اند.

صنعت گردشگری خارجی ایتالیا در سال گذشته نسبت به سال ۲۰۱۷ در مجموع با افزایش ۲.۸ درصدی روبه‌رو بوده است.

اخبار مرتبط

icon news

حمایت ۸ کشور از ماموریت اروپایی خلیج فارس

پاریس مدعی شد که هشت کشور از ماموریت اروپایی خلیج فارس حمایت می‌کنند.

موزه لوور بسته شد

معترضان فرانسوی ورودی موزه لوور را در ادامه اعتراض علیه طرح اصلاحات بازنشستگی بستند. 

اعزام ناوهای هواپیمابر فرانسه به خاورمیانه

رییس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه از اعزام ناو هواپیمابر این کشور به منطقه خاورمیانه خبر...

استعفای پزشکان فرانسوی

۱۲۰۰ پزشک فرانسوی اعلام کرده اند در اعتراض به شرایط سخت کاری‌شان و کمبود نیروی انسانی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news