اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 29 تیر 1398
07 دی 1397 07 دی 1397
18:26 18:26

کربلای 4 با 13 هزار شهید و مجروح برای فریب دشمن بود؟

محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در صفحه توییتر خود عملیات "کربلای چهار" را عملیاتی برای "فریب" عراقی‌ها خوانده است که با واکنش زیاد کاربران رو به رو شده است.

توییت محسن رضایی در سالروز عملیات کربلای 4 در دفاع از انجام این عملیات در جنگ 8 ساله با عراق، با واکنش گسترده و منفی مخاطبان توییتری مواجه شده است. فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در صفحه توییتر خود از عملیات "کربلای چهار" در جریان جنگ با عراق دفاع کرده  و نوشت آن عملیات برای "فریب" عراقی‌ها انجام شد.

به گزارش سلام نو، در دو عملیات "کربلای چهار" و "کربلای پنج" در مجموع بیش از سیزده هزار نفر از سربازان ایرانی شهید یا مفقود شدند. انجام عملیات نظامی با وجود آن که فرماندهان ایرانی می‌دانستند عملیات لو رفته است، انتقادهای بسیاری را به دنبال داشته است. مرحوم آیت‌الله جلال الدین طاهری، امام جمعه سابق اصفهان که در آن مقطع در مناطق جنگی حضور داشت در خاطراتش گفته بود: "به‌ خرازی‌ گفتم‌ خودت‌ را به‌ آقای‌هاشمی‌ برسان‌ و بگو که‌ عملیات‌ لو رفته‌ است‌. خرازی‌ رفت‌ و برگشت‌ و گفت‌ که‌ آقای‌هاشمی‌ گفته‌ که‌ من‌ مقلد امام‌ هستم‌ و باید عملیات‌ انجام‌ شود." همزمان فیلمی دردناک و غم انگیز از پیکر شهیدان ایرانی در عملیات کربلای 4 در تلویزیون عراق پخش شده است. / بهارنیوز

اخبار مرتبط

icon news

محسن رضایی از مصدومان زلزله اهواز عیادت کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به عیادت مجروحان زلزله  مسجد سلیمان رفت.

واکنش محسن رضایی به توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به توقیف نفتکشایرانی،  افزود: اقدام متقابل و توق...

آبروی رفته اروپا با اینستکس بازنمی‌گردد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به اجرایی شدن اینستکس توسط اروپا واکنش نشان داد.

محسن رضایی:ما عراقِ صدام حسین نیستیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شیرها دندان های خود را برای لبخند بیرون نمی گذارند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news