اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 31 فروردین 1398
07 دی 1397
18:26

کربلای 4 با 13 هزار شهید و مجروح برای فریب دشمن بود؟

محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در صفحه توییتر خود عملیات "کربلای چهار" را عملیاتی برای "فریب" عراقی‌ها خوانده است که با واکنش زیاد کاربران رو به رو شده است.

توییت محسن رضایی در سالروز عملیات کربلای 4 در دفاع از انجام این عملیات در جنگ 8 ساله با عراق، با واکنش گسترده و منفی مخاطبان توییتری مواجه شده است. فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در صفحه توییتر خود از عملیات "کربلای چهار" در جریان جنگ با عراق دفاع کرده  و نوشت آن عملیات برای "فریب" عراقی‌ها انجام شد.

به گزارش سلام نو، در دو عملیات "کربلای چهار" و "کربلای پنج" در مجموع بیش از سیزده هزار نفر از سربازان ایرانی شهید یا مفقود شدند. انجام عملیات نظامی با وجود آن که فرماندهان ایرانی می‌دانستند عملیات لو رفته است، انتقادهای بسیاری را به دنبال داشته است. مرحوم آیت‌الله جلال الدین طاهری، امام جمعه سابق اصفهان که در آن مقطع در مناطق جنگی حضور داشت در خاطراتش گفته بود: "به‌ خرازی‌ گفتم‌ خودت‌ را به‌ آقای‌هاشمی‌ برسان‌ و بگو که‌ عملیات‌ لو رفته‌ است‌. خرازی‌ رفت‌ و برگشت‌ و گفت‌ که‌ آقای‌هاشمی‌ گفته‌ که‌ من‌ مقلد امام‌ هستم‌ و باید عملیات‌ انجام‌ شود." همزمان فیلمی دردناک و غم انگیز از پیکر شهیدان ایرانی در عملیات کربلای 4 در تلویزیون عراق پخش شده است. / بهارنیوز

اخبار مرتبط

جلسه هماهنگی فرماندهان نیروهای مسلح خوزستان برگزار شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:  ده‌ها نهر و کانال متروک در خوزستان وجود دارد که با ت...

اظهارات محسن رضایی درباره خطرات سیل خوزستان

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:   مشکلی که امروز داریم اول در سد کرخه و بعد در سد د...

یک مقام سازمان ملل در تهران : وظیفه ‎سازمان ملل متحد حمایت از دولت ‎ایران بوده است

نماینده " برنامه توسعه " سازمان ملل متحد در ایران  از فراهم شدن اقلام امداد رسانی برا...

هشدار وزیر امور خارجه ایران به کشورهای عربی

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیام تویییتری و در واکنش به اقدام ترامپ نوشت...

دیدگاه خود را بنویسید