اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه
شنبه 02 شهریور 1398
31 تیر 1398 31 تیر 1398
12:45 12:45

دانمارک طلاق را سخت کرد

دانمارک تدابیری اندیشیده است تا روند طلاق را سخت‌تر کرده  تا آمار طلاق در این کشور کاهش یابد.تاکنون تنها با پر کردن یک فرم زوج‌ها می‌توانستند از هم جدا شوند.

طلاق Getty Images

به گزارش سلام نو، دانمارک یکی از کشورهای غرب اروپاست که بالاترین درصد طلاق در آن گزارش شده اما با تغییر قانون طلاق در این کشور، دیگر زوج‌ها نمی‌توانند به راحتی از یکدیگر جدا شوند.

تاکنون زوج‌های دانمارکی که قصد جدایی داشتند تنها با پر کردن یک فرم به صورت آنلاین از یکدیگر طلاق می‌گرفتند اما با اعمال قوانین جدید، زوج‌هایی که تصمیم به جدایی دارند باید برای مدت زمان سه ماه به یکدیگر فرصت دهند و به مرکز مشاوره مراجعه کنند.

این قانون جدید که ممکن است در برخی از کشورها منتقدانی داشته باشد، توسط عموم مردم و سیاستمداران دانمارکی پذیرفته شده‌ است.

در دانمارک دفاع از حقوق خانواده در دستور کار بوده و مرخصی زایمان یک ساله به زنان شاغل تعلق می‌گیرد اما در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۵ هزار مورد طلاق ثبت شده که برابر با نیمی از ازدواج‌های ثبت شده در این سال است.

به گزارش روزنامه گاردین، «گرت مارتین هالد» روانشناس و استادیار سلامت عمومی از دانشگاه کپنهاگ گفت: هدف از این قانون به حداقل رساندن آسیب‌های مالی و انسانی ناشی از طلاق است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

روایتی جدید از موتور سواری زنان +فیلم

در روزهای اخیر موضوع موتورسوار شدن زنان و قانونی بودن آن در صدر اخبار قرار گرفته و با...

افزایش آمار طلاق در عربستان

  موارد ثبت شده طلاق در عربستان به بالاترین سطح رسیده است.

افزایش آمار طلاق در سال 97

آمارها نشان می‌دهد که در سال 97 به ازای هزار ازدواج در کشور۳۱۸ مورد هم طلاق رخ داده ا...

طلاق برای گرفتن حقوق پدر!

آمارها نشان می‌دهد تا کنون 6 هزار طلاق سوری برای گرفتن حقوق پدر در کشور ثبت شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news