اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
31 تیر 1398 31 تیر 1398
14:52 14:52

نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور تذکر کتبی دادند

علیرضا رحیمی ، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی مجلس تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش سلام نو، علیرضا رحیمی در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، ۳۱ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

تذکر سیدقاسم جاسمی نماینده کرمانشاه به وزیر کشور؛ انتظار نمایندگان این است که لزوم بی‌طرفی در برگزاری انتخابات و پرهیز از تلاش برای حذف نمایندگان مخالف دولت توسط برخی استانداران.

تذکر محمد قمی نماینده پاکدشت به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم تسریع در احداث قطار شهری پاکدشت و به وزیر نیرو؛ در خصوص نرخ آب کشاورزی.

تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به رئیس جمهور و وزاری اقتصاد، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت؛ در خصوص لزوم تسریع در کاهش قیمت ارزاق عمومی، لوازم خانگی و خودرو با توجه به کاهش نرخ ارز و همچنین دستور رسیدگی به مشکل خانه بهداشت ده ونک که اهالی آن آمادگی اداره آن را به شکل درمانگاه شبانه روزی دارند، دستور رسیدگی به اعتراض اهالی ده ونک در خصوص مدرسه غیرانتفاعی که به واسطه صدور مجوز تبدیل به محل تردد عمومی گشته است و همچنین دستور رسیدگی به تولیت امام زاده قاضی سابق در ده ونک داده شود.

تذکر محمدرضا پور ابراهیمی داورانی نماینده کرمان و راور به وزیر راه وشهرسازی؛ در خصوص لزوم نظارت بر افزایش ناگهانی بلیط قطار تهران- کرمان.

تذکر عبدالغفور ایران نژاد نماینده چابهار، نیک شهر و کنارک به وزیر نفت؛ در خصوص لزوم بهره‌مندی مردم سیستان و بلوچستان از اجرای طرح استفاده از کارت شخصی سوخت در کشور و تذکر به رئیس جمهور در خصوص بدرفتاری و بداخلاقی مدیریت محیط زیست سیستان و بلوچستان در مورد نیروهای بومی.

تذکر علی اکبری  نماینده شیراز به وزیر راه وشهرسازی؛ در خصوص توضیح علت سهل‌انگاری نسبت به تجهیز و راه اندازی پایانه سفرهای خارجی در فرودگاه شیراز.

تذکر احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان به رئیس جمهور؛ در خصوص لزوم اقدام جدی در خصوص رفع مشکلات پزشکی، دارویی و تجهیزات پزشکی و پرستاران جانباز و خانواده محترم شهدا.

تذکر مجمع نمایندگان تهران به وزیر راه و شهرسازی؛ در خصوص ضرورت رفع مشکلات جاده‌ای لواسانات و روستاهای منتهی

تذکر سیدمهدی مقدسی نماینده اراک، کمیجان و خنداب به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد در خصوص رفع مشکل شرکت های هپکو و آذر آب و اجرای مصوبات ستاد ملی و  رفع موانع تولید.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم، بهارستان به وزیر کشور؛ در خصوص علت عدم تحویل تاکسی های نو به ۱۷ هزار نفر راننده تاکسی پایتخت پس از گذشت چهار سال و همچنین تذکر وی به رئیس جمهور در خصوص علت تعیین قیمت پایین خرید تضمینی گندم چیست.

تذکر حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ در خصوص لزوم توضیح انگیزه انتصابات مسئله دار در آن وزارتخانه.

تذکر محمود نگهبان سلامی نماینده خواف و رشتخوار به وزیر نیرو؛ در خصوص اقدام عاجل در جهت حل مشکل آب شرب روستاهای شهرستان خاف.

تذکر محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم پیگیری جدی در زمینه افزایش قیمت خرید و اجاره مسکن، اقدام جدی برای تولید مسکن برای اقشار ضعیف.

تذکر منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد به رئیس جمهور؛ در خصوص علت عدم طرح سود بازرگانی در مرز باشماغ مریوان در هیات دولت.

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار به وزیر بهداشت؛ چرا برابر ماده ۶ قانون حمایت از معلولان نسبت به تامین بیمه افراد دارای معلولیت به نحوی عمل نمی کنید که علاوه بر پوشش خدمات درمانی معلولان خدمات توان بخشی جسمی و روانی آن ها را پوشش دهد.

تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل، نمین، نیر، سرعین به رئیس جمهور؛ لزوم تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سال ۱۳۹۵.

تذکر محمد ابراهیم رضایی نماینده خمین به وزیر نیرو؛ لزوم رسیدگی به حقآبه روستاهای پایین دست کوچری.

تذکر بیت الله عبداللهی نماینده اهر، هریس به وزیر ارتباطات؛ چرا علیرغم حکم دیوان عدالت اداری کارگزاران مخابرات هنوز به حق خود نرسیده اند.

تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم، بهارستان به وزیر صنعت؛ چرا به مفاد توافقنامه وزارت صمت با وزارت مسکن در خصوص شهرک صنعتی پرند عمل نمی شود.

تذکر رضا انصاری نماینده داراب، زرین دشت به وزیر راه و شهرسازی؛ توضیح علت توقف منوریل و راه های حوزه انتخابیه ام چیست؟

تذکر اقبال محمدیان نماینده رامهرمز، رامشیر به وزیر بهداشت؛ لزوم پیگیری در خصوص تعویق ۷ ماهه حقوق کارمندان بخش خصوصی بیمارستان های حضرت امام (ره) یا در شهرستان رامهرمز و همچنین تذکر به وزیر نیرو در خصوص معوق ماندن حقوق کارکنان شرکت آب و فاضلاب رامهرمز و همچنین تذکر به رئیس جمهور؛ به  علت توقف عملیات گنجینه تاریخی و باستانی شهرستان رامهرمز و تذکر به وزیر نیرو؛ لزوم پاسخگویی در خصوص تعلل سازمان آب و برق خوزستان در خصوص اعتبار مصوب و توقف پروژه گنجینه شهرستان رامهرمز./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

شورای نگهبان دوباره به طرح ساماندهی خودرو ایراد گرفت

 شورای نگهبان در نامه‌ای به رئیس مجلس مجددا به طرح ساماندهی صنعت خودرو ایراد وارد کرد...

معرفی اعضای هیات رئیسه کمیسیون تحقیق

سخنگوی کمیسیون تحقیق  اعلام کرد که اعضای هیات رئیسه این کمیسیون انتخاب شدند.

اعلام وصول طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس

محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس گفت:طرح شفافیت آرای نمایندگان اعلام وصول شده است.

موافقت هیات رئیسه مجلس با بررسی بیشتر پرونده تاجگردون

 موسوی لارگانی رئیس شعبه ۱۲ بررسی کننده اعتبارنامه منتخبان مجلس اعلام کرد: هیات رئیسه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news