اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
31 تیر 1398 31 تیر 1398
16:00 16:00

اسناد تنظیمی که در دفترخانه ۳۹ تهران طعمه حریق شد موجود است

رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت:  جای هیچ نگرانی برای افرادی که اسناد قطعی غیرمنقول خود را در آتش سوزی میدان حسن آباد از دست داده‌اند وجود ندارد چرا که نمونه این اسناد در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور موجود است.

آتش سوزی حسن آباد

به گزارش سلام نو، به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران محمدرضا دشتی اردکانی، در خصوص تعیین تکلیف اسناد افرادی که در آتش سوزی هفته گذشته میدان حسن آباد تهران اتفاق افتاد، اظهار کرد: افرادی که در این دفتر از تاریخ تاسیس آن اقدام به تنظیم و ثبت سند قطعی غیرمنقول کرده‌اند می‌توانند نمونه‌ای از سند خود را از سازمان ثبت درخواست کنند.

وی با بیان اینکه در همه دفاتر اسناد رسمی خلاصه معامله اموال غیرمنقول به ثبت ارسال شده است، تاکید کرد: در زمانی که دفتر دایر بود، خلاصه معامله‌ها در دفتر املاک به ثبت می‌رسد و سوابق آن در ادارات ثبت اسناد و املاک کشور موجود است، بنابراین جای نگرانی نیست و افرادی که اموال غیرمنقول خود را در این دفتر تنظیم کرده‌اند به دلیل موجود بودن سوابق آن در سازمان ثبت، می‌توانند نمونه آن را داشته باشند.

دشتی اردکانی  با بیان اینکه سند برخی از بزرگان در این دفتر تنظیم و ثبت شده بود، گفت: البته در همه دفاتر اسناد رسمی تعدادی از این اسناد وجود دارد و چون طبق قانون همه افراد باید برای تنظیم اسناد خود به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند، این افراد هم برای تنظیم اسناد خود از جمله ملک یا خودرو مراجعه داشته‌اند.

وی به ماده ۲۲ قانون ثبت اشاره و اظهار کرد: طبق قانون همین که ملکی مطابق قانون در دفتر املاک به ثبت رسید دولت فقط کسی را که ملک به اسم او ثبت شده و یا کسی را که ملک مزبور به او ‌منتقل گردیده و این انتقال نیز در دفتر املاک به ثبت رسیده یا اینکه ملک مزبور از مالک رسمی ارثاً به او رسیده باشد، مالک خواهد شناخت./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

آتش در هگمتانه

با بلند شدن علف‌های هرز در هگمتانه، بار دیگر گرمای هوا آتش را به جان این علف‌های هرز ...

لزوم اجرای تصمیم سران قوا/آتش زدن بانک‌ها کار مردم نیست

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در درس خارج فقه صبح امروز در واکنش به اتفاقات اخیر تاکید کردند...

کاروانسرای ملاحسین در آتش سوخت/ آتش در کمین میراث قم

میراث‌فرهنگی کشور گرفتار آتش سوزی‌های مکرر شده است و این‌بار ۳ حجره از کاروانسرای ملا...

تخریب هتل آسمان شیراز تکذیب شد / مقاوم‌سازی هتل در دستور کار

بعد از آتش سوزی مهیب در هتل آسمان ،شایعات فراوانی مبنی بر تخریب این هتل شنیده شد تا ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news