اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
31 تیر 1398 31 تیر 1398
22:34 22:34
رئیس بانک مرکزی خبر داد:

هدفگذاری تجارت 20 میلیارد دلاری ایران با عراق

رئیس کل بانک مرکزی ایران در حساب اینستاگرام خود در رابطه با سفر نخست وزیر عراق به ابران و مذاکرات اقتضادی با او نوشت: برای رسیدن به تجارت 20 میلیارد دلاری با کشور همسایه مان هدفگذاری کرده ایم و با توسعه روابط و حضور فعالان دو کشور به ین هدف دست می یابیم

خبرهای همتی از افزایش مراودات ایران و عراق

به گزارش سلام نو، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در اینستاگرام خود درباره مذاکرات با معاون نخست وزیر و وزیر دارایی عراق تاکید کرد که هدفگذاری حجم تجارت ٢٠ میلیارد دلاری با گسترش روابط اقتصادی و حضور فعالان اقتصادی دو کشور خیلی دور از دسترس نیست.

همتی دوشنبه در این یادداشت تاکید کرد: امروز در آخرین روز تیرماه ۹۸، در حاشیه مذاکرات هیات های عالیرتبه دو کشور ایران و عراق، با فواد حسین معاون نخست وزیر و وزیر دارایی عراق در مورد روابط اقتصادی و تبادلات پولی دو کشور بحث وگفت وگو کردیم.
وی تصریح کرد: هدف گذاری حجم تجارت ۲۰ میلیارد دلاری با گسترش روابط اقتصادی وحضور فعالین اقتصادی دوکشور خیلی دور از دسترس نیست. توسعه روابط پولی ومالی دوکشور نقش مهمی در پیشبرد هرچه سریعتر این هدف خواهد داشت.

همتی

"عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق برای دیدار و گفت و گو با مقامات عالی رتبه ایران عصر امروز دوشنبه وارد تهران شد.قرار است نخست وزیر عراق با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره مسایل منطقه ای و بین المللی گفت وگو کند.

این دومین سفر عبدالمهدی به تهران در مسئولیت نخست وزیری است، وی پیش از این در ۱۷ فروردین ماه نیز به تهران سفر کرده بود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازگشت صفرها به واحد پول ملی؟

حذف صفرها از واحد پول ملی چند وقتی است سر و صدای زیادی کرده است. با این حال برخی گمان...

فعالیت اینستاگرامی رئیس کل بانک مرکزی برای مقابله با جوسازی ارزی!

رییس کل بانک مرکزی اظهار کرد که با فعالیت در اینستاگرام به دنبال مقابله با جوسازی های...

همتی: حذف چهار صفر از پول ملی هزینه‌بر نیست

علی رغم برخی انتقادات مبنی بر هزینه بر بودن حذف 4 صفر از واحد پول ملی همتی، رئیس بانک...

همتی از تعمیق سامانه نیما خبر داد/ طی یکسال 27.5 میلیارد دلار ارز وردوی به نیما داشته ایم

رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد که سامانه نیما به تدریج عمق بیشتری پیدا می کند و تا امرو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news