اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 23 آذر 1398
31 تیر 1398 31 تیر 1398
22:34 22:34
رئیس بانک مرکزی خبر داد:

هدفگذاری تجارت 20 میلیارد دلاری ایران با عراق

رئیس کل بانک مرکزی ایران در حساب اینستاگرام خود در رابطه با سفر نخست وزیر عراق به ابران و مذاکرات اقتضادی با او نوشت: برای رسیدن به تجارت 20 میلیارد دلاری با کشور همسایه مان هدفگذاری کرده ایم و با توسعه روابط و حضور فعالان دو کشور به ین هدف دست می یابیم

خبرهای همتی از افزایش مراودات ایران و عراق

به گزارش سلام نو، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در اینستاگرام خود درباره مذاکرات با معاون نخست وزیر و وزیر دارایی عراق تاکید کرد که هدفگذاری حجم تجارت ٢٠ میلیارد دلاری با گسترش روابط اقتصادی و حضور فعالان اقتصادی دو کشور خیلی دور از دسترس نیست.

همتی دوشنبه در این یادداشت تاکید کرد: امروز در آخرین روز تیرماه ۹۸، در حاشیه مذاکرات هیات های عالیرتبه دو کشور ایران و عراق، با فواد حسین معاون نخست وزیر و وزیر دارایی عراق در مورد روابط اقتصادی و تبادلات پولی دو کشور بحث وگفت وگو کردیم.
وی تصریح کرد: هدف گذاری حجم تجارت ۲۰ میلیارد دلاری با گسترش روابط اقتصادی وحضور فعالین اقتصادی دوکشور خیلی دور از دسترس نیست. توسعه روابط پولی ومالی دوکشور نقش مهمی در پیشبرد هرچه سریعتر این هدف خواهد داشت.

همتی

"عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق برای دیدار و گفت و گو با مقامات عالی رتبه ایران عصر امروز دوشنبه وارد تهران شد.قرار است نخست وزیر عراق با حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره مسایل منطقه ای و بین المللی گفت وگو کند.

این دومین سفر عبدالمهدی به تهران در مسئولیت نخست وزیری است، وی پیش از این در ۱۷ فروردین ماه نیز به تهران سفر کرده بود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

واکنش اینستاگرامی همتی به گرانی دلار

عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، در یک پست اینستاگرامی نوشت: تغییرات بازار ارز پاید...

دلایل افزایش نرخ ارز از زبان رئیس بانک مرکزی

همتی دلیل افزایش نرخ ارز را متوجه برخی صادر کنندگانی دانست که تلاش می کنند ارز خود را...

کنترل کامل بر بازار ارز داریم/ تورم متاثر از بنزین نهایت ۴درصد است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که ...

تورم ۴ درصدی با افزایش قیمت بنزین

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین که اخیرا رخ داده است، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news