اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
01 مرداد 1398 01 مرداد 1398
07:58 07:58
محمد ابراهیم رضایی :

انگلیس در حال اجرای نقشه آمریکا است

محمد ابراهیم رضایی ،عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: انگلیسی‌ها با توقیف نفتکش ایرانی نشان دادند که کاملا طبق برنامه طراحی شده توسط آمریکا حرکت و رفتار می‌کنند.

نفتکش انگلیسی «استینا ایمپرو»

به گزارش سلام نو، محمد ابراهیم رضایی گفت: با اشاره به مواضع برخی مقامات انگلیسی بعد از توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه، گفت: انگلیسی‌ها در همان ابتدای توقیف نفتکش ایران نشان دادند که طبق برنامه طراحی شده آمریکا حرکت می‌کنند. آمریکا که در مقابله با ما تنها مانده تلاش می‌کرد کشورهای دیگر را با خود همراه کند که در این راه انگلیس همراه آمریکا شد.

وی افزود: البته در حال حاضر انسجامی بین مقامات انگلیسی دیده نمی‌شود و آمریکا هم از این فرصت استفاده کرده و انگلیس را در پازل خود وارد کرده است. البته در این مسیر هم دیگر تحریمی باقی نمانده که بخواهند علیه ما وضع کنند. آنها هر چه داشتند را استفاده کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه انگلیس در حالت استیصال تصمیم می‌گیرد و قوه عاقله‌ای در بین مقامات این کشور دیده نمی‌شود، افزود: در شرایط فعلی تنها راه باقیمانده برای انگلیسی‌ها احترام به ایران و آزاد کردن نفتکش ما است که اگر این اتفاق رخ بدهد ما هم نفتکش آنها را آزاد می‌کنیم چون بنایی برای سختگیری و ادامه تنش نداریم. آنها هستند که تنش ایجاد می‌کنند./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حضور نمایندگان آمریکا و ایران در یک نشست مجازی

نمایندگان ایران و آمریکا در جریان یک نشست مجازی درباره روند صلح در افغانستان مشارکت ک...

واکنش وزیر کشور به تحریم شدنش

عبدالرضا رحمانی فضلی، در اولین واکنش وزیر کشور به تحریم شدنش از سوی آمریکا گفت: آمریک...

ترامپ به‌دنبال آزمایش هسته‌ای است!

واشنگتن پُست در گزارشی اعلام کرد نهادهای امنیت ملی آمریکا در حال رایزنی برای انجام او...

افشای جزئیات حساب بانکی شخصی ترامپ

کایلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید که در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی برگه‌ای از دسته چک دو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news