اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 آذر 1398
01 مرداد 1398 01 مرداد 1398
16:34 16:34

برخی از نرمش ها برای درمان کمر درد

کمر درد یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد به دلیل تغییر در سبک زندگی و فعالیت های مداوم با آن رو به رو هستند و برای این مشکل محدودیت سنی وجود ندارد به طوری که حتی افرادی با سن پایین هم به بیماری کمر درد مبتلا هستند.

علل مختلفی برای کمر درد وجود دارد که از آن جمله می توان به وارد شدن ضربه یا بروز تصادف, ضعف داشتن در عضلات, روماتیسم, بیماری های فرسایشی مثل آرتروز, بیرون زدگی دیسک کمر و...وجود دارد که در صورت بروز هریک از آن ها باید به پزشک متخصص مراجعه و برای درمان آن اقدام کرد.

یکی از دلایل کمر درد این است که در عضلات اطراف ستون مهره ها و شکم ضعف به وجود می آید و به همین دلیل افرادی که این مشکل در آن ها وجود دارد می توانند برخی از نرمش ها را به صورت صحیح انجام دهند و باعث بهبود کمردرد شوند.

این تمرین ها باید به صورت روزانه و برای طولانی مدت انجام شود به این خاطر که اگر افراد هریک از آن ها را قطع کنند عضلات آن ها دوباره ضعیف می شود و احتمال دارد که درد کمر آن ها دوباره شدت پیدا کند. افراد باید با انجام این ورزش ها و مراقبت های پزشکی برای درمان کمر درد خود اقدام کنند.

افرادی که با مشکل کمر درد روبرو هستند و قصد دارند نرمش هایی برای درمان این مشکل انجام دهند باید برخی از نکات را قبل از شروع تمرین های خود موردتوجه قرار دهند.

باید قبل از انجام تمرین ها برای چند دقیقه راه بروند تا بدن آن ها گرم شود.

هیچ یک از تمرین هایی که انجام می دهند نباید باعث شود که آن ها احساس درد و یا ناراحتی کنند و در صورتی که انجام تمرین برای آن ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی می شود باید با پزشک خود مشورت کنند و برای این کار بهتر است که افراد با تمرین های ساده شروع کنند و پس از چند هفته که آمادگی لازم را پیدا کردند تمرین هایی که مشکل تر هستند را شروع کنند.

باید تمرین ها را با دو یا سه بار تکرار شروع کنند و هر روز یا هر دو روز بر تعداد تکرار تمرین های خود یکی اضافه کنند تا پس از مدتی هر تمرین را بیست تا سی بار تکرار کنند.

برای تقویت عضلات باید چند ماه تمرین کنند و برای این موضوع نباید عجله کرد و پس از یک تا دو ماه می توان تاثیر تمرین ها را مشاهده کرد.

برخی از نرمش ها برای درمان کمر درد

چرخش لگن

برای انجام این تمرین باید به پشت خوابید و دست ها را روی شکم گذاشت و سپس زانوها را خم کرد و کف پاها را روی زمین گذاشت. عضلات شکم را منقبض کرد و کمر را بر زمین فشرد و این وضعیت باید به صورت پنج ثانیه بماند و سپس عضلات را شل کرد.

چرخش تنه

برای انجام تمرین چرخش تنه باید به پشت خوابید. زانوها را خم کرد و کف پاها را روی زمین قرار داد و در حالی که شانه ها به صورت ثابت و بدون حرکت روی زمین نگه داشته شده است باید آرام زانوها را تا حدی که می توان به طرفین خم کرد.

زانو به سینه

باید به پشت خوابید و زانوها را خم کرد و کف پاها را روی زمین قرار داد و سپس هر دو پاهای خود را از زانو خم کرد و با دستان خود قسمت پشت ران را گرفته و پاها را به شکم نزدیک کرد و فرد باید به مدت پنج ثانیه در این وضعیت قرار گیرد و سپس به صورت آرام پاها را رها کند و این حرکت باید برای هر دو پا انجام شود.

زانو به سینه دوبل

در وضعیتی که فرد در تمرین قبل بوده است باید قرار گرفت و از زیر زانو باید به وسیله هر دو دست پاها را گرفت و به سمت سینه کشید و پس از پنج ثانیه به آرامی پاها را رها کرد.

کشش عضله هامسترینگ(عضله پشت ران)

باید ایستاد و پاشنه یک پا را روی یک چهارپایه که ارتفاع نیم قد دارد قرار داد و بدون خم کردن زانو از لگن به قسمت جلو خم شد تا در پشت ران یک کشش خفیف احساس شود. از شانه یا کمر نباید خم شد و پانزده تا سی ثانیه باید در این وضعیت قرار گرفت و باید هر بار این کار را سه بار انجام داد.

اخبار مرتبط

icon news

کمردرد و علل شایع آن

در واقعیت، آنچه که کار را برای افراد دشوار می­کند افراد و دیگر همکاران نیستند، بلکه ب...

علت صدمه به کمر شما

میلیون ها نفر از درد مزمن کمر رنج می برند. در حقیقت، این دلیل اصلی ناتوانی در بین جوا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news