اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 17 آذر 1398
01 مرداد 1398 01 مرداد 1398
16:37 16:37

هواوی با مخابرات کره شمالی همکاری داشته!

واشنگتن پست با انتشار گزارشی به همکاری شرکت هووای با اپراتور تلفن همراه کره شمالی اشاره کرده است و از نقش این شرکت در زیر ساخت‌های این کشور پرده برداشته است.

به گزارش سلام نو، واشنگتن پست گزارشی را منتشر کرده که نشان می دهد هواوی در ساخت و تجهیز اپراتور Koryolink برای کره شمالی دست داشته است.

بنا به گزارش منتشر شده از واشنگتن پست و پایگاه خبری 38North هواوی با همکاری یک شرکت دولتی چینی به نام «Panda International Information Technology» حداقل به مدت ۸ سال به انجام پروژه های ارتباطی مختلف در کره شمالی مشغول بوده اند. هواوی در زیرساخت های تلفن همراه و مدیریت و رمزگذاری اپراتور شبکه همکاری می کرده و شرکت پاندا هم وظیفه تأمین نرم افزار و انتقال تجهیزات ساخت هواوی به کره شمالی را بر عهده داشته است.

هواوی در پاسخ به گزارش واشنگتن پست گفته که «هیچ تجارتی در کره شمالی نمی کند.» البته هواوی در بیانیه خود روی فعل حال تأکید کرده و اشاره نکرده آیا در گذشته مراوده ای از این دست با کره شمالی داشته یا نه. همچنین صحت اسناد موجود علیه خود را رد یا تأیید نکرده است.

اپراتور کوریولینک به جاسوسی از شهروندان کره شمالی متهم شده است

«کوریولینک» (Koryolink) یکی از اپراتورهای بیسیم در کره شمالی است. این شرکت کار خود را سال ۲۰۰۸ آغاز و برای اولین بار اینترنت 3G را در این کشور ارائه کرد. گفته می شود کوریولینک به جاسوسی از شهروندان کره شمالی پرداخته و امکان تماس داخل شهر و استفاده از اینترنت ملی کره شمالی را از توریست ها منع می کند. نقش هواوی آزمایش رمزگذاری این اپراتور برای عدم امکان شنود مکالمات افراد بلندپایه دولتی بوده و کمپانی پاندا نیز بحث پشتیبانی نرم افزاری را بر عهده داشته است.

بعد از روی کار آمدن اپراتور Kang Song در سال ۲۰۱۳ که از شبکه ZTE پشتیبانی می کرد و به حاشیه رانده شدن کوریولینک، هواوی دیگر در تعمیر و نگهداری این شبکه نقشی ندارد. موضوع اصلی در این میان نقض کردن قوانین و تحریم های مختلف توسط هواوی است. کارشناسان معتقدند برخی از تجهیزات شبکه 3G که هواوی به کوریولینک داده ساخت آمریکا بوده اند.

بعد از مناقشه بین هواوی و آمریکا و ممنوعیت گسترده ای که این شرکت با آن روبرو شد، شرکت چینی امید زیادی به تلطیف کردن روابط خود با آمریکا داشت ولی منتشر شدن این خبر ضربه بزرگی به امیدهای آن زد. احتمالاً انتشار این گزارش بهانه ای برای دولتمردان آمریکایی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه این شرکت خواهد بود. /دیجیاتو

اخبار مرتبط

icon news

اپل از سامسونگ و هواوی با شبکه ۵G پیشی گرفت

عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه ۵G توسط شرکت اپل کاری خواهد کرد که به باور کارشناسان باید ...

آمریکا به هواوی هم رحم نکرد / حملات سایبری به هواوی برای جاسوسی

تلاش آمریکا برای نفوذ به شبکه‌های هواوی و جاسوسی از آنها فاش شد و شرکت هواوی اقدام به...

پرفروش‌ترین گوشی‌های سال 2019 کدام‌اند؟ + اینفوگرافیک

۲۰ گوشی هوشمند پرفروش در سال جاری میلادی در اینفوگرافیک زیر آمده اند. شرکت چینی شیائو...

پکن درباره هوایی با هند مقابله به مثل می کند

پکن با هشدار به هندی ها درباره تحریم شرکت هوایی اعلام کرد که مقابله به مثل خواهد کرد ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news