اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
01 مرداد 1398 01 مرداد 1398
15:21 15:21

کارگران کنتورسازی قزوین را به کارخانه راه ندادند

 حدود ۲۰۰ نفر از کارگران  کارخانه کنتورسازی در قزوین صبح سه شنبه ، در اعتراض به راه ندادنشان به  محل کارشان ، مقابل  این کارخانه تجمع کردند.

تجمع کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به ممانعت از حضورشان در کارخانه

به گزارش سلام نو، یکی از کارگران معترض شرکت کنتورسازی ایران  گفت: از صبح امروز (یکم مرداد ماه) مدیر داخلی کارخانه که روز گذشته منصوب شده است، به دلیل اتمام قرارداد کاری کارگران از ورود حدود ۲۰۰ کارگر کارخانه به محل کارشان خودداری می‌کند.

او با بیان اینکه سوابق فعالیت بعضی از کارگران این کارخانه به بیش از ۲۵ سال می‌رسد، اظهار کرد: روز گذشته فردی از سوی کارفرمای اصلی به عنوان مدیر جدید  مجموعه کنتورسازی معرفی شد. امروز ما کارگران که به محل کار همیشگی خود رفتیم و انتظار داشتیم با تغییر مدیریت وضعیت شغلی‌مان بهبود پیدا کند ناگهان برخلاف تصور ما با درهای بسته کارخانه مواجه شدیم و ماموران حراست از ورودمان به کارخانه جلوگیری کردند.

این کارگر همچنین گفت: چندین سال است کارفرمای اصلی کارخانه به دلایلی که ما کارگران از آن بی‌اطلاعیم در زندان است و بدین ترتیب کارخانه و کارگران بلاتکلیف رها شده‌اند.

کارگران کنتورسازی ایران با بیان اینکه در این واحد هیچ مسئولی نیست که پاسخگوی کارگران باشد، افزود: پیش از این کارخانه کنتورسازی که در شهر صنعتی قزوین واقع شده است، حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ کارگر داشت که طی دو تا سه سال گذشته تعداد کارگران به حداکثر ۲۰۰ کارگر تقلیل یافت.

به گفته یکی دیگر از کارگران، تیر ماه سال ۹۷ حدود یک سال پیش یکی از اعضای شورای اسلامی کارگران کارخانه  که مطالبات کارگران را پیگیری می‌کرد بعد از سال‌ها تلاش صنفی با ۲۲ سال سابق کار به بهانه اتمام قرارداد کار از سوی کارفرما تعدیل شد و از آن زمان تاکنون کارگران نماینده واقعی برای پیگیری مطالبات صنفی خود نداشته‌اند.

این کارگر با بیان اینکه بخش اصلی مشکلاتمان مربوط به پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای می‌شود، افزود: از سال ۹۵ تاکنون حدود ۲۵ ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکاریم و پرداخت حق بیمه‌هایمان با مشکل جدی مواجه است.

به گفته وی، هر یک از کارگران کنتورسازی دست‌کم دارای سه سر عائله هستند و نگرانی آنها با سیاست‌های جدید مدیریتی بستن درهای کارخانه برای همیشه  است./ ایلنا

14

اخبار مرتبط

icon news

بحران، کارخانه روغن نباتی را به تعطیلی می‌کشاند / مشکلات کارگران با بازنشسته کردن آنها حل نمی‌شود

شرایط در کارخانه روغن نباتی بحرانی شده از اینرو در نشست مسئولان استانی فارس مشکلات ای...

مرگ دلخراش کارگران زیر آوار

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: در خصوص کارگرانی که در حادثه آوا...

تجمع اعتراضی معلمان حق‌التدریس مقابل وزارتخانه + تصاویر

صبح امروز تعدادی از معلمان حق‌التدریس در اعتراض به وضعیت حقوقی و استخدامی خود در آموز...

قدرت خرید کارگران افزایش یافت

نماینده کارگران درشورایعالی کار بیان کرد: از طرف گروه کارگری به شورایعالی کار درخواست...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news