اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 30 مرداد 1398
01 مرداد 1398 01 مرداد 1398
15:35 15:35

درخواست کمک روسی ها از «دی‌کاپریو»

 «لئوناردو دی‌کاپریو» بازیگر سرشناس هالیوود چند سالی است که به عنوان حامی محیط زیست در حال فعالیت است، حالا حامیان محیط زیست روسی با هجوم به صفحه اینستاگرام وی از او خواستند تا ناجی دریاچه «بایکال» روسیه باشد.

لئوناردو دیکاپریو

به گزارش سلام نو،‌ «لئوناردو دی‌کاپریو» ‌چند سالی است فعالیت خود را به عنوان حامی محیط زیست به طور جدی آغاز کرده است و از صفحه اینستاگرام خود برای انتشار پست‌هایی به منظور تشویق مردم به حفظ محیط زیست و آگاهی دادن از مشکلات زیستی کره زمین استفاده می‌کند.

اما اخیرا موضوع خاص «سرنوشت دریاچه بایکال‌» در صفحه اینستاگرام این هنرمند بیش از هر چیز پررنگ شده است. فعالان محیط زیست روسی با ارسال پیام‌های متعدد که اغلب‌ آن‌ها با الفبای«سیریلیک»‌(سیستم نوشتاری رایج در روسیه)‌ نوشته شده‌اند، از این هنرپیشه برنده جایزه اسکار خواستند، از کمپین نجات دریاچه «بایکال» حمایت کند.

دریاچه «بایکال» که‌ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است،‌ به عنوان قدیمی‌ترین و عمیق‌ترین دریاچه جهان شناخته می‌شود.

«Levushka» عنوانی است که در زبان روسی برای صدا زدن «‌لئوناردو دی‌کاپریو» استفاده می‌شود. در یکی از پیام‌های کاربران آمده است :«Levushka! دریاچه «بایکال» ‌ما را نجات بده ! این برادری را در حق تمامی مردم روسیه انجام بده»

به نظر می‌رسد آغاز روانه شدن موج عظیم پیام‌های فعالان محیط زیستی روسی به صفحه اینستاگرام این هنرپیشه زمانی آغاز شد که پستی در صفحه شهر «اولان‌اوده»‌ منتشر شد و  طی آن از مردم خواسته شد از «‌دی‌کاپریو» برای حل مشکلات دریاچه «بایکال» درخواست کمک کنند. شهر «‌اولان‌اوده» در 100 کیلومتری جنوب دریاچه « بایکال» قرار دارد.

بنیاد خیریه این هنرمند در سال‌های اخیر میلیون‌ها دلار  هزینه صرف حل مشکلات محیط زیست کرده است. این بنیاد در سال 1998 تاسیس شد.

حال که «‌دی کاپریو» بار دیگر با بازی در کنار «برد پیت» و مارگو «رابی» در فیلم سینمایی «روزی روزگاری در هالیوود»‌در مرکز توجه‌ قرار گرفته است،‌ می‌توان گفت فعالان محیط زیست روسی زمان بسیار مناسبی را برای جلب توجه جهانیان به مشکلات دریاچه «بایکال» انتخاب کرده‌اند.

«‌دی‌کاپریو» اخیرا اعلام کرده بود که دو پدربزرگ یا مادربزرگ‌اش روسی بوده‌اند و از این رو خودش را یک نیمه روسی تلقی می‌کند.

این هنرمند در سال‌های گذشته، با انتشار پستی به شرایط محیط زیستی دریاچه ارومیه نیز پرداخته بود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رمزگشایی از مرگ دردناک 7 توله ببر / توله ببرها قربانی بی کفایتی مدیران باغ وحش مشهد

اوضاع اسفناک باغ وحش وکیل‌آباد مشهد احکایت از این دارد که هیچ حیوانی در آنجا زنده نخو...

تشییع پیکر پیشکسوت طبیعت ایران

 پیکر مرحوم غلامعلی بسکی، پیشکسوت و پدر دلسوز طبیعت ایران ظهر جمعه در گنبدکاووس تشییع...

رکورد گرما در حال جا به جا شدن

گرمای هوا در حال رکورد زنی است به صورتی که این ماه در ۱۴۰ سال گذشته گرم‌ترین ماه کره ...

دفن بهداشتی زباله در کشور رضایت‌بخش نیست

رئیس گروه پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن انتقاد از کم توجهی به پسماندها از دفن بهد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news