اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 22 آذر 1398
01 مرداد 1398 01 مرداد 1398
16:23 16:23
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

پژو از ترک بازار ایران زیان دید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت که در قرارداد اخیر با پژو کاری کردیم که با ترک قرارداد از طرف پژو، شرایط به ضرر شرکت پژو شود و همی ظور هم شد!

هاشم يكه زارع - ايران خودرو

به گزارش سلام نو به نقل از گروه صنعتی ایران خودرو، هاشم یکه‌زارع در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام ایران خودرو اظهار کرد: به منظور حفظ ارزش ذاتی سهام ایران خودرو، در صورتی که تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها برای خروج از ماده ۱۴۱  کفایت نکند، به سراغ دارایی رفته و اولویت اول ما زمین‌ها خواهد بود.

وی در عین حال گفت: در صورتی که تجدید ارزیابی سرمایه‌گذاری‌ها امکان خروج از ماده ۱۴۱ را فراهم کند، دیگر نیاز به تجدید ارزیابی دارایی‌ها نخواهد بود.

پژو متضرر شد

یکه‌زارع در ادامه به قرارداد با پژو اشاره کرد و گفت: ایران خودرو در قرارداد اول با پژو تجربه تلخی داشت اما در قرارداد دوم تمام تلاش خود را صرف کردیم تا طوری تنظیم شود که در صورت ترک مجدد بازار، پژو متضرر شود و این اتفاق هم افتاد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه ما توانستیم پژو ۳۰۱ را ساخت داخل کنیم، نشان می‌دهد که در قراردادی که اجرا شد، موضوع انتقال دانش و تکنولوژی انجام شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تولید محصول ۳۰۱ در سال ۹۸ را کار بسیار خوبی توصیف کرد و در پاسخ به کسانی که اظهار می‌کنند امکان تولید این خودرو وجود ندارد، گفت: وقتی ما در ایران خودرو به سراغ کاری می‌رویم، حتما اتفاق می‌افتد، البته با حمایت و پشتیبانی قطعه‌سازان که همواره فعل خواستن را صرف می‌کنند. ما بدون حضور پژو این پروژه را تا تحقق کامل پیش خواهیم برد.

وی علاوه بر ۳۰۱، تولید و عرضه ۲۰۷ با سقف پانوراما و دناپلاس با گیربکس اتوماتیک را برنامه سال جاری ایران خودرو اعلام کرد و گفت: ما در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم و خانواده گروه صنعتی ایران خودرو باید دست در دست هم از مسیر بحران عبور کنیم. مقام معظم رهبری سال را رونق تولید، نامگذاری کرده‌اند و همه باید کمک کنیم تا از راه تولید و صادرات، اقتصاد مملکتمان را رونق ببخشیم.

اخبار مرتبط

icon news

اعتراض تراکتوری در فرانسه!+عکس

کشاورزان فرانسوی در اعتراض به سیاست‌های دولت مکرون بزرگراه های پاریس را با تراکتورهای...

آب معدنی ۵۰ هزار تومانی را چه کسی به ایران آورده؟ / آب معدنی لاکچری در بازار

دبیر انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی گفت: آب‌های معدنی گران‌قیمت خارجی ...

کاهش قابل توجه نرخ بیکاری در فرانسه

 تا انتهای ماه ژوئیه سال جاری میلادی نرخ بیکاری در کشور فرانسه نزدیک به ۸.۵ درصد شده ...

ماشین‌های ۱۰۰ میلیونی در بازار + جدول

شاید باورتان نشود اما هم اکنون پژو 206 تیپ 5 به قیمتی معادل 100 میلیون رسیده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news