اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 09 بهمن 1398
01 مرداد 1398 01 مرداد 1398
16:38 16:38

دوباره عاشق همسرتان شوید

حقیقت تلخ جهانی در هر رابطه، رسیدن به نقطه ای است که شور و اشتیاق اولیه رابطه ناپدید می شود و چیزها کمی کسل کننده می شوند. تنها به این دلیل که مغز و بدن نمی توانند سوخت و ساز آدرنالین را برای سال ها حفظ کنند البته پذیرش این مسئله غم انگیز تر است. اما از دست دادن این ماده به این معنا نیست بدبختی برای شما مقدر شده است.

بدون شک عشق می تواند دوباره شکل بگیرد. در مورد زمانی فکر کنید که دو نفر برای اولین بار با هم رابطه دارند، آنها تلاش و انرژی زیادی را صرف خوشحال کردن شریک زندگیشان و شکوفا شدن رابطه شان می کنند. ولی با گذشت زمان آنها با همدیگر راحت تر هستند و به آسانی در رابطه غیرفعال می شوند رابطه ها کهنه می شوند، زیرا همسران از مواجه با مسئله دوری می کنند. پس، عاشق شدن و یا برگشت به رابطه عاشقانه امری ارادی است. برای بهبود رابطه هر دو نفر باید تلاش کنند، قطعاً می توانید سهمتان را برای تجدید رابطه زمانی که وضعیتش خوب نیست انجام دهید. در اینجا دقیقاً به این نکته اشاره می کنیم که چطور می شود دوباره عاشق شد:

  1. کاری را که موجب بهتر شدن زندگی همسرتان می شود انجام دهید

شاید شما به خاطر خواندن این مقاله دنبال راه هایی برای  احساس نزدیکی به همسرتان  به جای انجام چیزهایی برای کسی که احساس جدایی دارید باشید. اما عشق یک فعل است وقتی همراه با عمل باشد، قلبتان نیز از آن پیروی می کند. سعی کنید با کارهایی مانند انجام یکی از کارهای روزانه اش یا درست کردن یک ناهار عالی برای او یادآوری کنید که برایتان مهم است و خواهید دید که او از شما تشکر می کند  وعکس العمل او موجب احساس خوشحالی دوباره در شما می شود.

  1. زمانی را دور از همدیگر بگذرانید

به نظر منطقی نمی آید ولی گاهی اوقات که چیزها کم رنگ می شوند جدایی موقت برای ایجاد جرقه دوباره لازم است. منظور از این گفته سفر به سراسر کشور در حدود یک ماه نیست، اما در این جور مواقع به تنهایی نیاز دارید تا خودتان را دوباره بیابید. هنگامی که دو نفر احساس می کنند رابطه شان تیره شده است، ممکن است احساس جدایی کنند. اما بیشتر مواقع مسئله آنها شکست خوردن در رشد فردی جدا از یکدیگر است.

مشکل را برطرف کنید: کاری مثل کلاس آشپزی و یا یوگا که شخصاً به آن علاقه ندارید انجام دهید. این کار به شریک زندگیتان فرصت می دهد شما را فرد دیگری ببیند.

  1. از خودتان بپرسید همسرتان چه چیزی نیاز دارد

گاهی اوقات جدایی از شریک زندگیتان به علت کمبود اشتیاق نیست. بلکه وجود رنجی است که از احساس قربانی بودن که مسئولش را همسرتان می دانید ایجاد می شود. بنابراین زمامی را اختصاص دهید و فکر کنید همسرتان چه چیزی دوست دارد و با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند. آیا گرسنه است؟ آیا خسته است؟ آیا باید او را در آغوش گرفت؟

  1. زمان بیشتری را با شریک زندگیتان بگذرانید

حتی اگر در کنار همسرتان هستید. این احتمال وجود دارد تا زمان زیادی را با چیزهای دیگری مانند؛ چت کردن، کودکان، تلویزیون، تلفن همراه و غیره بگذرانید. قطع ارتباط با جهان اطراف موجب به وجود آمدن احساس بیشتر می شود، زیرا به شما یادآوری می کند که بالاتر از همه اینها شما یک تیم هستید، نه اینکه دو فرد که هیچ ارتباطی با هم ندارند.

  1. کارهای بچگانه را با هم انجام دهید

صحبت درباره چیزهای عجیب و غریب  برای افراد مهم است تا زمان شادی را با هم سپری کنند. تحقیقات نشان می دهد زوجینی که بیشتر با همدیگر می خندند رابطه بهتر و طولانی تری دارند. وقتی همسرتان را رنجیده خاطر می بینید سعی کنید پی ببرید که چه چیزی موجب رنجش او شده است.

  1. بایستید و به همسرتان توجه کنید

وقتی با سختی های روزانه درگیر هستید، چشم پوشی از شخصی که کنار شما ایستاده است دور از دسترس نیست. توجه کلید مسئله است تا دوباره عاشقتان شود.

  1. زمانی را به تنهایی با همسرتان بگذرانید

بعضی وقت ها تنها برنامه چینی یک شام شبانه بدون فرزندان و دوستان، فقط و فقط دو نفره کلید حل مشکلات است.

  1. کارهایی که همسرتان موجب بهترشدن زندگیتان شده است لیست کنید

رابطه تا حدی شبیه بستنی است. بستنی در ابتدا اعتیاد آور و خوشمزه است، اما نهایتاً ، جذابیت خود را از دست می دهد. به این دلیل که وقتی به چیز خوبی عادت می کنید دوست دارید آن را بدون چون و چرا بپذیرید. 15 دقیقه همه چیزهایی که همسرتان موجب تغییرشان شده است بنویسید. انجام اینکار موجب می شود پی ببرید که همسرتان برایتان ارزشمند است.

اخبار مرتبط

icon news

در دوران سالمندی از رابطه زناشویی غافل نشوید

افزایش سن موجب می‌شود فرد عملکردهایش تغییر کند ولی باید در نظر گرفته شود که نباید روا...

چرا نباید با عشق سابق خود دوست معمولی ماند؟

بعضی از افراد بعد از اینکه در رابطه عاطفی خود شکست عشقی میخورند تصمیم به آن می گیرند ...

قبل از رابطه جنسی این کارها را به هیچ وجه انجام ندهید

 مواردی مانند اصلاح کردن خوردن آنتی هیستامین و خوردن غذاهای تند جزو ممنوعات قبل از را...

5 رازی که نباید از زندگی زناشویی شما خارج شود

 زوج های جوان باید بدانند که زندگی شخصی آنها دارای حریم می باشد و هیچ کس را نباید به ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news