اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 01 آبان 1398
02 مرداد 1398 02 مرداد 1398
09:10 09:10

مخالفت مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی

محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در مجلس مخالفان جدی برای تشکیل وزارت بازرگانی وجود دارد گفت‌ :در شرایط فعلی نیازی به انتزاع وزارتخانه‌ها یا ایجاد وزارتخانه‌ای جدید نیست.

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلات معیشتی را حل نمی‌کند/ مجلس مخالف است

به گزارش سلام نو،محمدحسین فرهنگی  درباره تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: ناهماهنگی‌های موجود در وزارتخانه‌هایی چون جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت منجر به ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن شد.

وی متذکر در آن مقطع وزارت بازرگانی توجه خاصی به بخش تولید نمی‌کرد و با واردات بی‌رویه به ویژه در بخش کشاورزی باعث ایجاد آشفتگی‌هایی در وضع تولیدات داخلی و ملتهب شدن بازار شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه در آن شرایط بحث تمرکز بر اختیارات بخش کشاورزی تصویب شد، گفت: بر اساس آن قانون، شرکت‌های دولتی از بخش بازرگانی جدا شدند و در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفتند.

فرهنگی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی، نیازی به انتزاع وزارتخانه‌ها یا ایجاد وزارتخانه‌ای جدید نیست، تصریح کرد: دولت به جای این اقدام، می‌تواند اختیاراتی را که برای وزارت بازرگانی در نظر گرفته است،  به معاونت مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی دهد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینک جو مجلس درباره تشکیل وزارت بازرگانی چگونه است، اظهار داشت: در مجلس مخالفت‌های جدی و اساسی برای تشکیل وزارت بازرگانی وجود دارد و اکثر نمایندگان اعتقادی به این مسئله ندارند که تشکیل این وزارتخانه‌ مشکلات معیشتی مردم را حل می‌کند.

عضو کمیسون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی در مدت باقی مانده از عمر دولت میسر نیست، خاطرنشان کرد: از آنجایی که بخشی از بازرگانی در وزات جهاد کشاورزی و بخشی در وزارت صنعت، معدن و تجارت متمرکز شده است، قطعا زمان زیادی صرف تشکیل وزارتخانه جدید و شرح وظایف آن می‌شود./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

خبر حذف زندان برای مهریه تکذیب شد

محمد کاظمی یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامیگفت: خبر حذف زندان برای مهری...

درباره محمدرضا عارف؛ مردی که می‌خواهد رییس جمهور شود

محمدرضا عارف به جز اندک مواضع اصلاح‌طلبانه چه مزیتی بر حسن روحانی یا حتی علی لاریجانی...

زبان انگلیسی از مدارس حذف نمی‌شود

محمدجواد کولیوند نماینده مجلس درباره حذف آموزش زبان انگلیسی از مدارس گفت: آموزش زبان ...

امارات ۷۰۰ میلیون دلاربلوکه شده ایران را آزاد کرد

اکبر ترکی نماینده مجلس با بیان اینکه روابط ارزی امارات با ایران بهبود یافته گفت: ۷۰۰ ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news