اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 29 دی 1398
02 مرداد 1398 02 مرداد 1398
11:13 11:13

در اهواز زندگی کردن امکان‌پذیر است؟

مردم اهواز چگونه همچنان در این شهر زندگی می‌کنند؟‌ از نظر استانداردهای جهانی غیر قابل زیست بودن اهواز، باعث نگرانی مردم اهواز شده و دید برخی نسبت به زندگی یا سرمایه‌گذاری در این شهر تغییر کرده است، اما واقعیت چیست؟

گرما

به گزارش سلام نو، محمدجواد اشرفی، سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان‌ در خصوص این مطالب اظهار کرد: به دلیل اینکه از صحت این موضوعات مطمئن نیستیم نباید این مطالب منتشر شود. اگر مرجع رسمی و بر اساس مطالعات چنین مطالبی را منتشر کند، موضوع را بررسی می‌کنیم و اگر متوجه شویم سلامت مردم در خطر است قطعا موضوع را به مردم اعلام و اقدامات بازدارنده را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: در چند سال گذشته همه بیان می‌کردند که تا سه سال دیگر خوزستان به کویر تبدیل می‌شود و این استان خشک خواهد شد و قابل زیستن نخواهد بود. همچنین بیان می‌شد که گرد و غبار باعث می‌شود شهر خالی از سکنه شود اما با بارندگی‌های خوب و اقدامات انجام شده، شاهد کاهش اثرات منفی گرد و غبار هستیم.

سرپرست اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: اینکه تا 10 سال آینده خوزستان قابل سکونت نیست، صحت ندارد و خوزستان تا 50 سال دیگر و همیشه استوار خواهد بود. همچنین طبق اعلام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست‌‌ تا 50 سال آینده دو استان در کشور از نظر منابع آبی هیچ مشکلی نخواهند داشت و استوار خواهند ماند که نخستین استان خوزستان است و قطعا این گونه خواهد بود.

اشرفی گفت: اینکه شرایط اقلیمی ممکن است بد شود یعنی چه؟ باید علمی صحبت شود. نمی‌توانم هیچ کدام از این مطالب را نقض و یا تایید کنم اما اگر حرفی زده ‌می‌شود، باید دارای مبانی علمی باشد تا بر این اساس نتیجه‌گیری شود.

وی تصریح کرد: انتشار این مطالب برای خوزستان خوب نیست. شاید حتی برخی افراد مقرض این حرف‌ها را بیان کنند و نباید چنین مطالبی اشاعه داده شود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

پیکر مطهر سردار سلیمانی به مشهدمقدس منتقل شد

پس از تشییع با شکوه پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در اهواز هواپیمای حامل پیکر مطهر...

پیکر مطهر سردار سلیمانی در آغوش مردم اهواز + عکس

مردم اهواز در مراسم ویژه تشییع پیکر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی سنگ تمام گذاشته و با ...

فیلمی از لحظه ورود پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی به خیل مردم اهواز

با استقبال هزاران نفر از مردم و مسئولان لشکری و کشوری استان  صبح امروز پیکر مطهر شهید...

نوای «وای علمدار علی، به زمین افتاده» اهوازی‌ها در انتظار تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی

اهواز همه غرق در ماتم منتظر تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی است. مردم شهید پر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news