اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 29 شهریور 1398
02 مرداد 1398 02 مرداد 1398
11:59 11:59

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس: نصف قهرمانی‌های پرسپولیس مربوط به بیرانوند است

محمد پنجعلی می‌گوید بیرانوند در نیمی از قهرمانی‌های این تیم سهیم است و ابراز امیدواری کرد تا او بین سرخ‌پوشان پایتخت بماند.

محمد پنجعلی

به گزارش سلام نو، محمد پنجعلی  درباره وضعیت و نحوه آماده‌سازی پرسپولیس برای فصل آینده مسابقات لیگ برتر اظهار کرد: من اعتقاد دارم وظیفه هر پیشکسوتی در قبال تیمش حمایت و احترام گذاشتن به تصمیم‌های کادر فنی است. به هرحال سلایق مختلف است و کادر فنی نمی‌تواند به همه آن‌ها عمل کند. در اروپا و همه جای دنیا،‌ نگاه‌ها به تصمیمات‌ کادر فنی است که چه بازیکنی داخل تیم بیاید و چه بازیکنی به درد باشگاه نمی‌خورد.

او ادامه داد: در اروپا حمایت تا آخرین لحظه ادامه دارد. پیشکسوتان می‌دانند کادر فنی باید آزاد باشد و گرنه اتفاقات خوبی در این زمینه نمی‌افتد. من به بازیکنان پرسپولیس اعتقاد دارم ولی تصمیم کادر فنی و سرمربی‌ است که چه بازیکنی را می‌خواهد و به چه بازیکنی احتیاج ندارد.

پنجعلی افزود:‌ در زمانی که برانکو سرمربی پرسپولیس بود، وقتی تیم نتیجه هم نمی‌گرفت باز هم هواداران حمایت خود را از تیم انجام می‌دادند. آن چیزی که باید بدانیم این است که تغییر اجتناب ناپذیر است و این مساله برای پرسپولیس هم وجود دارد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره عدم برگزاری بعضی بازی‌های دوستانه پرسپولیس و عدم تعادل در روند آماده‌سازی باشگاه پرسپولیس اظهار کرد:‌ پرسپولیس اگر آن بازی‌های دوستانه‌ای که مد نظر کادر فنی بود را انجام می‌داد خیلی به نفعش بود اما این بازی‌های تدارکاتی به دلایلی لغو شد. با این وجود به نظر من این تورنمنت چهارجانبه جام شهدا می‌تواند برای پرسپولیس بسیار سودآور باشد و نقاط ضعف و قوت تیم در آن بازی‌ها به خوبی مشخص شود.

او درباره حضور گابریل کالدرون در نیمکت پرسپولیس به جای برانکو در این تیم خاطرنشان کرد: برانکو برای پرسپولیس افتخارت تاریخی برای باشگاه به دست آورد اما بالاخره هر آمدنی رفتنی دارد و برانکو هم از پرسپولیس رفت. در حال حاضر ما باید کالدرون را حمایت کنیم و امیدواریم که ایشان بتواند عملکرد موفقی در پرسپولیس داشته باشد.

پنجعلی تاکید کرد: به نظر وجود کمیته فنی در باشگاه‌های ایران مساله بسیار مهمی است که در فوتبال ایران به آن توجه کمی می‌شود. کمیته فنی به باشگاه‌ها حتی در انتخاب سرمربی و نقاط ضعف و قوت آن کمک بسیار زیادی می‌کند و این مساله باید در باشگاه‌های ایران تعریف شود.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره اخبار منتشر شده مبنی بر پیشنهادات اروپایی علیرضا بیرانوند گفت: به نظر من علیرضا بیرانوند بهترین دروازه‌بان آسیاست و حفظ این بازیکن برای پرسپولیس بسیار مهم است. اعتقاد دارم که ۵۰ درصد قهرمانی‌های  پرسپولیس مربوط به بیرانوند می‌شود چون او حاکم مطلق ۱۸ قدم زمین بود و با پرتاب‌های بلند خود ضد حمله ایجاد می‌کرد. امیدوارم که او در پرسپولیس بماند.

او در پایان گفت: برانکو در لیگ برتر و در لیگ قهرمانان آسیا افتخارات زیادی کسب کرد و انتظارات همه از پرسپولیس بالاست و این را هم می‌دانیم که فشار روی کادر فنی و بازیکنان نتیجه عکس دارد. اگر ترس از باختن و امتیاز دادن در تیم پرسپولیس باشد، اتفاقات خوبی نخواهد افتاد و اگر پرسپولیس در رقابت های پیش‌رو، بدون هیچ فشار و ترسی بازی‌های خود را انجام دهد، می‌تواند عملکرد موفقی داشته باشد./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بیرانوند فقط یک شب فوتبال ایران را ترک کرد! +عکس

دروازه‌بان تیم پرسپولیس که متعاقب اعلام خبر محرومیتش اعلام کرده بود از فوتبال ایران م...

علیپور ساز جدایی از پرسپولیس می‌زند + عکس

عملکرد ضعیف علی علیپور مهاجم تیم پرسپولیس در بازی‌های اخیر باعث انتقاد از او شده اشت....

قهرمان لیگ امسال کیست؟

امروز بالاخره بعد از یک وقفه یک ماهه لیگ برتر شروع می‌شود و رقبای قدیمی به مصاف هم می...

پرسپولیس بدون «بشار رسن» به مصاف پارس‌جنوبی می‌رود

بشار رسن هافبک طراح پرسپولیس با وجود اینکه آمادگی خود را در تمرینات نشان داد اما جایی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news