اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 19 آذر 1398
03 مرداد 1398 03 مرداد 1398
11:19 11:19

وزیر بهداشت: پول نداریم!

سعید نمکی، وزیر بهداشت گفت: باید جلوی پروژه‌های غیر ضروری گرفته شود. پول نداریم که ریخت و پاش کنیم. جلوی واردات داروهایی که مشابه داخلی آن وجود دارد نیز باید گرفته شود.

 

 

دوران ماه عسل وزارت بهداشت تمام شد/پول نداریم ریخت و پاش کنیم

وزیر بهداشت، با اشاره به اهمیت حوزه سلامت، با اشاره به سه برنامه مهم وزارت در حوزه سلامت، گفت: پرونده الکترونیک سلامت، برنامه ای بود که سال ها بر زمین مانده بود.

به گزارش سلام نو، سعید نمکی، صبح پنج شنبه در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد، اظهار داشت: وزارت بهداشت توانست سه اقدام مهم را با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور انجام دهد.

وی به کنترل بیماری‌ها در مناطق سیل زده به عنوان اولین اقدام اشاره کرد و افزود: پرونده الکترونیک سلامت، برنامه مهم دیگری بود که سال‌ها بر زمین مانده بود.

نمکی ادامه داد: فقط آدم‌های فنی اهمیت پرونده الکترونیک سلامت را متوجه می‌شوند که چه آثاری در حوزه سلامت خواهد داشت.

وزیر بهداشت به برنامه کنترل فشار خون در کشور اشاره کرد و افزود: در آینده خواهیم دید اجرای این برنامه چه آثاری در نظام سلامت خواهد داشت.

نمکی با اشاره به شیوع بیماری‌های غیر واگیر، گفت: با کنترل فشار خون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و شناسایی دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید بیماران مبتلا به فشار خون، گفت: در این بین، بیش از ۱۰ میلیون نفر در معرض خطر پرفشاری خون قرار دارند که برنامه ما، کنترل بیماری این افراد است.

وی در ادامه به برنامه سلامت دهان و دندان اشاره کرد و افزود: برنامه‌های خوبی در جهت کنترل پوسیدگی دندان‌های کودکان و دانش آموزان داریم که تلاش می‌کنیم با قوت اجرا و دنبال شود.

وزیر بهداشت ددر، واکنش به برخی ادعاها مبنی بر اینکه قرار است طرح تحول سلامت متوقف شود، گفت: عده‌ای به دنبال ایجاد روان پریشی در جامعه هستند و می‌گویند طرح تحول سلامت مثل برجام می‌رود.

وی ادامه داد: اجرای این طرح با قوت ادامه خواهد یافت و ما تلاش می‌کنیم با کنترل هزینه‌ها، این طرح تداوم یابد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: قطار طرح تحول سلامت متوقف نخواهد شد اما نیازمند بازنگری است که اگر نبود، دوستان در ادامه اجرای آن نمی‌ماندند.

وی خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: برخی دوستان هنوز در حال و هوای پول و اسکناس هستند. اما بدانید دوران ماه عسل وزارت بهداشت تمام شده است و در دوران سختی به سر می بریم.

نمکی ادامه داد: پول نداریم که ولخرجی کنیم و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی باید اجرای پروژه‌های ساخت و ساز که اولویت ندارد و غیر ضروری است، متوقف کنند.

وزیر بهداشت به وضعیت دارو اشاره کرد و افزود: سیاست و اولویت نخست ما، تولید داخل و جلوگیری از واردات داروهای مشابه تولید داخل است./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت پاسخ دادند

رهبر انقلاب به نامه وزیر بهداشت درباره جمعیت پاسخ دادند.

تسلیت روحانی به وزیر بهداشت

حسن روحانی رئیس جمهوری با انتشار پیامی درگذشت والده وزیر بهداشت و درمان را به ایشان و...

وزارت بهداشت اعلام کرد تمام شکایات حقوقی خود از اهالی رسانه را پس می گیرد

سعید نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرد تمام شکایات این سازمان از اصحاب رسانه را پس خواهد گر...

سخنگوی دولت: وزیر بهداشت به فعالیت خود ادامه می دهد

سخنگوی دولت استعفای وزیر بهداشت را تکذیب کرد و گفت: نمکی همچنان به فعالیت های خود ادا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news