اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 01 آذر 1398
03 مرداد 1398 03 مرداد 1398
16:53 16:53

پورمحمدی از ریل گذاری برای وحدت اصولگرایان خبر داد

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد که برای وفاق بیشینه میان اصولگرایان و هدفمندی فعالیت این طیف برای انتخابات مجلس برنامه ریزی می کنیم

مصطفي پورمحمدي

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی امروز (پنجشنبه - سوم مرداد) طی سخنانی در ابتدای ششمین نشست هم‌اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های اصولگرا با بیان اینکه امیدواریم گفت‌وگوها میان نیروها و تشکل‌های ولایی و ارزشی موجب خیر و مصلحت جمعی باشد، گفت: ما در جامعه روحانیت به دنبال قاعده‌مندکردن فعالیت‌ها و ائتلاف جریان ارزشی هستیم و این نشست‌ها را مدار همگرایی نیروهای انقلابی می‌دانیم.

وی افزود: تلاش ما برای پی‌ریزی یک روند معتبر برای تحقق وفاق حداکثری است و می‌خواهیم ساختار و فعالیت جریان ارزشی و ولایی در انتخابات مجلس قاعده‌مند و هدفمند باشد.

در ادامه این نشست آیت‌الله محسن مجتهدشبستری عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت، با تبیین اهمیت وحدت کلمه در میان نیروهای انقلاب اظهار کرد: دشمنان همواره در تلاش‌اند تا مردم و امت را از حول نقطه مرکزی انقلاب یعنی ولایت فقیه متفرق سازند بنابراین ضرورت وحدت و وفاق حول کانون مرکزی نظام اسلامی بیش از هر زمان‌دیگری احساس می‌شود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت افزود: ما انتظار داریم که نیروهای انقلابی و ارزشی زمینه امیدبخشی به جامعه را دنبال کنند و در عرصه رقابت انتخابات مجلس شورای اسلامی ورودی هوشمندانه داشته باشند و از حرکت‌های تفرقه‌افکن و گریز از مرکز تبری جویند.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام محمدحسین موسی‌پور مسئول کمیته تشکیلات جامعه روحانیت با اشاره به تصویب طرح تشکیل کمیته دعوت برای فراخوان حداکثری از همه گروه‌ها و تشکل‌های اصولگرا، افزود: تلاش جامعه روحانیت مبارز برای انتخابات پیش‌رو انسجام‌بخشی، هماهنگی و هم‌افزایی حداکثری ظرفیت جریان انقلابی و ارزشی است؛ البته در کنار این موضوع، تمرکز ما بر قوام‌بخشی به ساختار جدید و تقویت تشکیلات جامعه روحانیت است.

وی افزود: ما برای حضور همه اضلاع و مجموعه‌های جریان ارزشی و انقلابی دغدغه‌ خاطر داریم و برگزاری نشست‌های ‌هم‌اندیشی و زمینه‌سازی برای دستیابی به وفاق و وحدت حداکثری در همین راستاست. در صورتی که اقدامات گروه‌های مختلف جریان ارزشی به وفاق و وحدت بینجامد از حمایت جامعه روحانیت برخوردار خواهد بود.

در پایان این نشست حاضران و دبیران احزاب و تشکل‌های اصولگرا به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره چگونگی مشارکت در انتخابات مجلس، راهکارهای هم‌افزایی و همگرایی و ایجاد ساختار منطقی فراگیر با محوریت جامعه روحانیت تاکید کردند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

احزاب سیاسی؛ غایبان همیشگی روزهای مهم و سخت

هر چند چهره‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب درباره جنبه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ماجرا اظ...

باهنر: اگر لایحه دولت هشتم برای اصلاح قیمت بنزین در مجلس هفتم رد نمی‌شد امروز این اتفاقات نمی‌افتاد!

محمدرضا باهنر، نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی بیان کرد اگر در مجلس هفتم لایحه دول...

نوسازی اصولگرایی؛ حداد عادل، لاریجانی و قالیباف از حلقه اول اصولگرایی حذف می‌شوند؟

به نظر می‌رسد معماران سیاست ایران دست به کار شده‌اند و در حال بازآرایی ساختار سیاسی ا...

غلامعلی حداد عادل برای چه قربانی خواهد شد؟

رقبای سیاسی حداد عادل با این فشارهای بی‌سابقه می‌خواهند سهم بیشتر در انتخابات داشته ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news