اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
03 مرداد 1398 03 مرداد 1398
21:47 21:47

رئیس ستاد انتخابات: مجریان انتخابات از اعمال سلیقه پرهیز کنند

رئیس ستاد انتخابات کشور خطاب به مجریان انتخابات در سراسر ایران گفت که باید قانون ملاک همه  فعالیت ها باشد و برای جلب حضور حداکثری مردم از هر گونه اعمال سلیقه و جانبداری پرهیز شود

تذکر رئیس ستاد انتخابات کشور به مجریان درباره سلامت انتخابات

به گزارش سلام نو، جمال عرف عصر پنجشنبه در جلسه ستاد انتخابات استان آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت، ارکان مبنایی انتخابات محسوب می‌شوند، اظهار داشت: مجریان انتخابات صرفاً قانون را ملاک عمل قرار داده و به دور از هرگونه جانبداری و اعمال سلیقه، فضا را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنند.

وی ادامه داد: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت، ارکان اساسی و مبنایی انتخابات در جمهوری اسلامی است که مجریان و دست اندرکاران انتخابات سال جاری باید این چهار رکن را سرلوحه خود قرار دهند؛ وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور در خصوص دو رکن امنیت و سلامت انتخابات وظیفه ذاتی دارند و در خصوص دو رکن مشارکت و رقابت نیز وظیفه ملی دارند که با تمام توان و مبتنی بر دو اصل بی‌طرفی و قانونمداری، به انجام وظیفه می‌پردازند.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه از فرمانداران، بخشداران و مجریان انتخابات خواست بر اساس ماده ۱۱ قانون انتخابات که تمامی دستگاه‌ها و نهادها را ملزم به همکاری و همراهی با متولیان انتخابات نموده، تمام ظرفیت‌های موجود را در جهت برگزاری انتخاباتی شکوهمند و با حضور حداکثری مردم به کار گیرند.

وی توجه به سیاست‌های کلی انتخابات را نیز مورد تاکید قرار داد و از مجریان و دست اندرکاران انتخابات خواست ضمن مطالعه دقیق این سیاست‌ها، از این ظرفیت قانونی نیز برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات استفاده نمایند.

عرف در ادامه تصریح کرد: مجریان انتخابات به هیچ وجه نباید اقدامی را که در آن شائبه‌ای وجود داشته باشد انجام دهند؛ ما به عنوان مجری انتخابات صرفاً باید قانون را ملاک عمل قرار داده و به دور از هر گونه جانبداری و اعمال سلیقه، فضا را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور افزود: آرا مردم امانت و حق الناس است؛ لذا همه ما وظیفه داریم ضمن صیانت از آرای مردم، اجازه ندهیم اعتماد عمومی در این خصوص خدشه دار شود.

عرف به رکن مهم قانون و قانونمداری در برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: مجریان باید به قوانین انتخابات اشراف کامل داشته باشند و از هر گونه قانون گریزی در این رابطه جلوگیری کنند.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش در جهت ارتقا نشاط اجتماعی نیز گفت: ارتقا نشاط اجتماعی در افزایش مشارکت عمومی بسیار موثر است و این نکته‌ای است که مسئولان استانی و شهرستان‌ها باید مورد توجه قرار دهند.

معاون سیاسی وزیر کشور در رابطه با امنیت انتخابات هم اظهار داشت: بی تردید با تلاش و همت مسئولان کشور و استان‌ها، فضای امن موجود در کشور استمرار خواهد یافت و اجازه نخواهیم داد مشکل یا خلل امنیتی در برگزاری انتخابات سال جاری اتفاق بیفتد.

سلامت انتخابات موضوع دیگری بود که رئیس ستاد انتخابات کشور آن را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: عمل به قانون مهم‌ترین راهکار حفظ سلامت انتخابات است؛ بنابراین به هیچ وجه مجریان انتخابات نباید بر اساس ظن و گمان و پیش‌داوری رفتار کنند و یا اقدامی انجام دهند./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

تقویم انتخابات ۱۴۰۰ به شورای نگهبان رفت

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: تقویم انتخابات سال ۱۴۰۰ به شورای نگهبان ا...

عرف: نامزدهای انتخاباتی یک حساب در بانک‌های معتبر افتتاح کنند

جمال عرف رییس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد همه نامزدهای انتخابات مجلس قبل از شروع تبل...

آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس از فردا

 رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد از فردا ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوره یازدهم مجلس...

سه خط قرمز برای انتخابات مجلس 98 اعلام شد

رییس ستاد انتخابات کشور سه خط قرمز اصلی را در رقابت‌های انتخاباتی امسال اعلام کرد که ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news