اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 17 خرداد 1399
04 مرداد 1398 04 مرداد 1398
08:15 08:15

یک شاعر زن، تنها برای سرودن یک قصیده بازداشت شد

دارین طاطور، شاعر فلسطینی به دلیل سرودن شعری با عنوان «ملت من مقاومت کن» که در آن از هم وطنان خود خواسته که مقاومت کنند، در زندان به سر می‌برد.

بازداشت شاعر زن فلسطینی، تنها برای سرودن یک قصیده

به گزارش سلام نو، دارین طاطور، شاعر فلسطینی از اهالی روستای الرینه واقع در منطقه الجلیل اسفل در شمال فلسطین است. او در سال ۲۰۱۵ میلادی به هنگام انتفاضه مجدد مردم فلسطین با سرودن شعری با عنوان «ملت من مقاومت کن» توسط پلیس رژیم صهیونیستی بازداشت و به تهمت تشویق مردم به خشونت، حمایت از سازمان‌های تروریستی و از جمله جهاد اسلامی به حبس محکوم شد. او مدت سه سال و نیم از دوران بازداشت خود را در زندان‌های انفرادی مختلف به سر برد و سپس در یکی از شهرک‌های صهیونیست نشین در حصر خانگی به سر برد و پس از آن به صورت الکترونیکی در محدودیت شدید در منزل خانواده خود تحت کنترل شدید امنیتی قرار داشت.

پلیس رژیم صهیونیستی ابتدا از او خواست تا با اعتراف به اشتباه خود از تخفیف در مجازات زندان از سه سال به شش ماه بهره‌مند شود اما او از این کار امتناع ورزید. او از مشاهدات خود در زندان از وجود خانم‌های زخمی با گلوله جنگی سخن می‌گوید که هیچ گونه درمانی بر روی آنها صورت نگرفته و از محکومان به حبس ابد به ویژه از اهالی غزه می‌گوید که از هرگونه دیدار با بستگان خود محروم هستند.

دارین طاطور پس از آزادی از زندان از دادگاه شهر الناصره درخواست آزادی بیان در سرودن اشعار کرد و در نهایت دا‬ به او اجازه داده شد تا بار دیگر به سرودن اشعار خود ادامه دهد. اما دادستانی تنها تا پایان ماه ششم میلادی این رأی را قابل اجرا دانست و آن را به دادگاه عالی بیت المقدس ارجاع داد تا بار دیگر او از سرودن اشعار مقاومت منع کنند./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

نتیجه مقاومت‌های پیشین که منجر به مذاکره شد چه بوده؟ / انجام و رهبری مذاکره در دست دولت نیست

مهدی مطهرنیا در گفت‌وگو با سلام نو حرف روحانی درباره مقاومت و مذاکره را تازه ندانست و...

مردم تا کی، چرا و چگونه باید مقاومت کنند؟

به جز حسن روحانی و تعداد انگشت شمار از مقامات ارشد که پایان مقاومت را به بازگشت آمریک...

خرازی: ایران و چین راهی جز مقاومت در برابر آمریکا ندارند

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی طی اظهاراتی تنها راه ایران و چین در برابر آمریکا را مق...

مقاومت مسیر عزتمندی ملت ایران و شکست دادن دشمنان است

نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: هم گفتمان مقاومت هم جسارت و جرأت ایستادن مقابل دشمن ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news