اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
04 مرداد 1398 04 مرداد 1398
12:30 12:30
سخنگوی دولت خبر داد:

اعطای خانه به زوج‌های جوان تهرانی

 علی ربیعی ،سخنگوی دولت با همراهی شهردار تهران در ستاد انتخابات شورایاری‌ها حضور پیدا کرد و خبر خوشی برای تهرانی‌ها داشت. 

خبر خوش سخنگوی دولت برای زوج‌های جوان تهرانی

به گزارش سلام نو، با شروع انتخابات شورایاری‌ها، علی ربیعی به همراه پیروز حناچی در  ستاد اجرایی پنجمین انتخابات شورایاری‌های تهران حضور پیدا کرد و از بخش‌های مختلف این  ستاد بازدید به عمل آورد.

در ادامه ربیعی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره گفتن یک خبر خوب به تهرانی‌ها، گفت: خبر خوب قابل تفسیر است اما خبر مرتبط این است که علائم بسیار خوبی هست از اینکه در سال آینده یا پایان امسال با رشد اقتصادی خوبی مواجه هستیم.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: من نمی‌گویم ارزانی می‌شود چرا که بر این مردم به خصوص در جنوب و حاشیه شهرها فشار زیادی وارد شد اما جلوی رشد تورم را گرفتیم و رشد منفی شده است و در برخی کالاها نیز شاهد کاهش قیمت هستیم.

وی  با بیان اینکه در مسکن نیز تصمیمات خوبی گرفتیم گفت: با بحث رئیس‌جمهور، شهرداری‌های کلانشهر و در پیشگام آنها حناچی در جلسه مسکن اعلام کرد که خانه‌های کوچک برای افراد به خصوص افرادی که تازه ازدواج کرده‌اند ایجاد می‌شود.

ربیعی گفت: این انتخابات به معنای احیای محله گرایی است؛ محله گرایی نیز از نظر اجتماعی و اداره کشور بسیار مهم است و دولت برنامه‌ای برای واگذاری اختیارات به جوامع محلی دارد. چرا که راه و مسیری جز مردم نداریم و این انتخابات به خوبی نشان دهنده نشاط اجتماعی است.

وی افزود: در محله قدیمی ما در جوادیه چند ائتلاف تشکیل شده و برای من جالب است که این پنج ائتلاف با جدیت و با نشاط اجتماعی با یکدیگر رقابت می‌کنند. جا دارد که به شهرداری نیز تبریک بگوییم که این انتخابات را تمام مکانیزه و الکترونیکی برگزار کرد و این در حالیست که در چند سال اخیر صحبت از مکانیزه می‌شد اما نزدیک انتخابات که می‌شدیم این روش را پس می‌زدیم و حالا آزمون شهر تهران محک خوبی برای سایر انتخابات است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: شورایاری پایین‌ترین سلول اجتماعی در مدیریت شهری است و امیدواریم بتوانیم بخشی از اختیارات دولت را به آن بسپاریم. چرا که هم هزینه‌ها کاهش یافته و هم فسادپذیری کاهش می‌یابد و خدمات و سرعت دهی نیز افزایش می‌یابد./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

آخرین توضیحات ربیعی درباره مقابله با کرونا

علی ربیعی سخنگوی دولت با انتشار توئیتی خبر از تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا دا...

سخنگوی دولت : آمار کشته‌شدگان آبان به‌زودی اعلام می‌شود

علی ربیعی سخنگوی دولت خبر از اعلام به زودی آمار کشته شدگان حوادث آبان توسط دستگاه ذیر...

تکذیب استعفای رئیس جمهور

علی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد رییس جمهور تا 12مرداد1400 در کنار مردم خو...

ربیعی : تا ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ روحانی پای عهدش می‌ایستد

علی ربیعی سخنگوی دولت گفت: تا 12مرداد ۱۴۰۰ دولت تدبیر و امید با ریاست رییس جمهور پای ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news