اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 02 اسفند 1398
04 مرداد 1398 04 مرداد 1398
13:25 13:25
فرمانده هوانیروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اعلام کرد:

حضور مقتدر نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز برای صیانت از کشور

امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه  نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز با اقتدار حضور دارند  گفت :  آمادگی پاسخگویی به هر دشمنی را به هر شکل داریم.

امروز نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز با اقتدار حضور دارند/ نیروی زمینی و هوانیروز بر عهد خود با امام(ره)، شهدا و رهبری پایبندند

به گزارش سلام نو، امیر یوسف قربانی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت فرارسیدن سالروز عملیات مرصاد، گفت: عملیات مرصاد یکی از پرافتخارترین عملیات های دفاع مقدس و آخرین عملیات رزمی رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی بود.

وی افزود: عملیات مرصاد برگ زرین دیگری در افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است، این عملیات برای مقابله با کسانی بود که خود را مدافعان خلق می نامیدند اما دیدیم که چگونه بعد از انقلاب علیه مردم برخاسته و دست به چه جنایات فجیعی زدند و بعد از آن نیز به دامان صدام حسین که در حال جنگ با ملت ایران بود، گریختند.

وی ادامه داد: مردم در این عملیات پشتیبانی خوبی را از نیروهای مسلح انجام دادند و در مقابل منافقین که حمایت همه جانب عراق وارد خاک کشورمان شده بودند و آن جنایات را در بیمارستان اسلام آباد غرب انجام داده و آنجا را به خاک و خون کشیده بودند، به خوبی ایستادند.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی گفت: منافقین پس از گذر از اسلام آباد به تنگه چهار زبر رسیدند و در آنجا در کمین رزمندگان اسلام به فرماندهی شهید سپهبد صیاد شیرازی افتادند. هوانیروز در این عملیات با ۵۶ فروند بالگرد حضور داشت و در کنار سایر نیروهای ارتش، سپاه و مردم و دست در دست، منافقین کوردل را به هلاکت رساندند و منافقین بعد از این عملیات دیگر هیچ گاه نتوانستند کمر راست کنند.

وی ادامه داد: امروز وقتی پهپاد جاسوسی آمریکا را منهدم می کنیم و ترامپ از نیروهای مسلح ایران به دلیل هدف قرار ندادن هواپیمای جاسوسی با سرنشین شان تشکر می کند همه اینها نشان دهنده خواری و زبوری استکبار جهانی و اقتدار نیروی مسلح ایران است.

وی افزود: امروز نیروهای مسلح ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز با اقتدار حضور دارند و آمادگی پاسخگویی به هر دشمنی را به هر شکل دارند.

امیر قربانی گفت: ارتش، نیروی زمینی و هوانیروز بر عهد خود با امام(ره)، شهدا و رهبری پایبندند و همگان مشاهده کردند چگونه در زلزله کرمانشاه به کمک مردم شتافتند و در حادثه هواپیما به خوبی حضور یافتند.

وی افزود: در سیل اخیر نیز هوانیروزپیش از سایر نیروهای امدادی خود را به استان گلستان رساند و با ۵۰ بالگرد در استان های مختلف به امدادرسانی به مردم سیل زده پرداخت و در استان لرستان توانست در مدت کوتاهی ۷۰ خانواده گیر افتاده در سیل را با بالگردهای شنوک جابجا کند.

فرمانده هوانیروز ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به نقش هوانیروز در پشتیبانی از نیروهای مرزبانی اشاره کرد و گفت: در حوزه تامین امنیت، هوانیروز با قدرت حضور دارد و از رزمندگانی که در مرزها حاضر هستند حمایت و پشتیبانی می کند و شما مشاهده می کنید کسی جرات تهاجم به کشور ما را ندارد و هیچ راه نفوذی برای دشمنان وجود ندارد.

فرمانده هوانیروز ارتش در ادامه تاکید کرد: جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح ایران به دنبال تهاجم به هیچ کشوری نیستند اما اگر کسی این اشتباه را بکند طومار آن را در کسری از زمان در هم می پیچد. هوانیروز و نیروهای مسلح در آمادگی بالایی قرار دارند و هوانیروز بر اساس تهدیدات موجود، بازی جنگ را طراحی و تمرین می کند.

امیر قربانی، اطاعت از ولایت فقیه را از واجبات دانست و ادامه داد: ما شاهد دروغ گویی های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا هستم همگان مشاهده کردند ترامپ چقدر دروغ می گوید آنها یک روز با برجام و روز دیگر با مسائل دیگر به دنبال ایجاد مسائلی برای کشور ما هستند اما جمهوری اسلامی با رهبری فرماندهی معظم کل قوا با اقتدار به مسیر خود ادامه می دهد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

جواب تند ترامپ به سخنان رهبر انقلاب در نمازجمعه !

ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در واکنش به بیانات رهبر انقلاب در نمازجمعه تهران ادعاهای بی ا...

محدودیت‌های ترافیکی نماز جمعه تهران اعلام شد

سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران محدودیت‌های ترافیکی برای نماز جمعه این هفته تهرا...

نماز جمعه تهران به امامت رهبر انقلاب است

این هفته نماز جمعه تهران به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مصلای امام خمینی (ره) اقا...

ایران کشوری دریایی است / قدرت اطلاعاتی بی نظیری داریم

امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران کشوری د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news