اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
04 مرداد 1398 04 مرداد 1398
13:32 13:32
حجت نظری اعلام کرد:

زمان انتخابات شورایاری تمدید خواهد شد

یک عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه  نتایج اولیه انتخابات شورا یاری ها دو ساعت پس از پایان رای گیری اعلام خواهد شد گفت : احتمال می دهیم با این حجم از مشارکت مردم، زمان رای گیری تمدید بشود. 

زمان انتخابات شورایاری تمدید می‌شود؟

به گزارش سلام نو، حجت نظری، پس از شرکت در پنجمین مرحله از انتخابات شورایاری‌ها در محله صادقیه در جمع خبرنگاران درباره فرآیند برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: خوشبختانه استقبال مردم از این انتخابات استقبال مطلوبی بوده و بر اساس گزارش‌های دریافتی و نیز مشاهداتی که در بازدید از چند شعبه داشتم استقبال مردم مناسب بوده است که پیش بینی می‌کنیم این استقبال تا قبل از اتمام رأی گیری بیشتر نیز بشود.

رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد درباره مشارکت شهروندان ادامه داد: نکته قابل توجه در این انتخابات حضور پررنگ زنان و جوانان بود که این نشان می‌دهد این قشر حساسیت بیشتری به سرنوشت و آینده محله خود دارند.

نظری از شرکت کنندگان در انتخابات خواست که حتما کد نامزدهای مورد نظر خود را ثبت کنند. چرا که هنگام حضور در شعب اخذ رای با توجه به الکترونیکی بودن این انتخابات رای گیری تنها با درج کد هر نامزد ممکن است. در پایان نیز قبل از تایید نهایی لیست اسامی را چک کرده و سپس رای خود را به صندوق بیندازند.

عضو شورای شهر تهران درباره اینکه آیا احتمال تمدید زمان رای گیری وجود دارد یا خیر، گفت: برابر مقررات تا دو بار و تا ساعت ۲۰ امکان تمدید زمان شرکت در انتخابات وجود دارد که پیش بینی می‌کنیم این مهلت تمدید بشود.

او در مورد نظارت بر انتخابات نیز گفت: علاوه بر ناظرانی که پای صندوق‌ها مستقر هستند بازرسان نیز نسبت به گشت زنی و حضور در شعب اقدام کرده و اگر چنانچه تخلفی ثبت شود حتماً با آن برخورد می‌شود. ضمن اینکه مردم می‌توانند گزارش تخلفات را به بازرسان و نمایندگان مستقر در شعب اخذ رأی ارائه کنند.

عضو شورای شهر در مورد اینکه نتایج انتخابات چه زمانی اعلام خواهد شد گفت: با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا حدود دو ساعت بعد از اتمام رأی گیری امکان اعلام نتایج اولیه وجود دارد اما نتایج قطعی پس از بررسی اعتراضات احتمالی تأیید و اعلام خواهد شد.

او در پایان از شهروندان دعوت کرد که با مشارکت در فرآیند تصمیم سازی و توسعه محلی خود به افراد مورد اعتماد و معتمدین محلی رای دهند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

زمان اجرای طرح ترافیک از زبان عضو شورا

 مجید فرهانی عضو شورای شهر تهران، زمان اجرای طرح ترافیک را در تهران ابتدای هفته آینده...

کم کاری شهرداری در مطالعه گسل‌های شهر تهران تبعات بدی دارد

آرش حسینی میلانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، به شهرداری درخصوص عدم مطالعه و کارشناسی ...

خطر سیل در تهران رفع شده

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشار...

عدم ارائه آمار مبتلایان به کرونا در تهران موجب شیوع بیماری می شود

محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: عدم ارائه آمار مبت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news