اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
05 مرداد 1398 05 مرداد 1398
08:47 08:47
شرق پیش‌بینی کرد:

رئیس جمهور بعدی یک چهره نظامی است

شرق نوشت: در انتخابات آینده شاهد موفقیت دولتی که منتسب به جریان سوم، جریانی که هویت ملی در آن معنای دفاع از سرزمین در برابر تعرض بیکانگان است خواهیم بود.

شرایط سمت‌وسویی می‌یابد که کار را برای تأثیرگذاری جناح‌های سیاسی و چهره‌های آنها به‌مراتب دشوارتر خواهد کرد. نیروهای سیاسی اگر نتوانند به احیا و بازسازی خود دست بزنند و بر کلیشه‌های سیاسی‌شان پافشاری کنند، فرصت از دست می‌رود و آنان که روی کار می‌آیند بیش از آنکه جریان سومی در سیاست باشند، دولت سومی‌اند که با تکیه بر مفهوم هویت ملی به قدرت می‌رسند، مفهومی که پیش‌تر دو دولت خاتمی و احمدی‌نژاد هزینه آن را پرداخته‌اند.

پیش بینی روزنامه شرق: رئیس جمهور بعدی یک چهره نظامی خواهد بود

به گزارش سلام نو، روزنامه شرق در سرمقاله امروز خود با اشاره به اینکه دولت بعدی ، منتسب به جریان سوم خواهد بود،نوشت:بعید است این جریان سوم از میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان سر بلند کند. جریان سوم، جریانی است که هویت ملی در آن معنای دفاع از سرزمین در برابر تعرض بیگانگان را دارد. هویتی مبتنی بر جغرافیا و حفظ تمامیت نقشه ایران، فارغ از اینکه این جغرافیا در خطر باشد یا نباشد.

همه مردم و همه احزاب می‌توانند مدافع جغرافیای ایران باشند؛ اما این گفتمانی صرفا سیاسی نیست، بلکه بیشتر ماهیتِ ژئوپلیتیک دارد و در آن کسانی دست بالا را پیدا خواهند کرد که بتوانند در خط مقدم این دفاع حضور داشته باشند. حضور نظامی که تبعات آن سیاسی خواهد بود.

صیانت از مرزهای کشور در برابر بیگانگان است که احساسِ هویت ملی گمشده را برمی‌انگیزد و غرور ملی را جلا می‌دهد. این فرصت مغتنمی است برای چهره‌های نظامی که به چهره‌های سیاسی تبدیل شوند و سیاستی خلق کنند و مسئله اینجاست که چه کسانی از این سیاست برخواهند خاست. با مقایسه واکنش‌های مردم در فضای مجازی به دستگیری 10 ملوان آمریکایی در سال 1394 و توقیفِ نفت‌کش انگلیس در تیرماه 1398 به تغییر سیاسی ایجادشده بیش از پیش پی خواهیم برد.

شرایط به سمت‌وسویی پیش می‌رود که کار را برای تأثیرگذاری جناح‌های سیاسی و چهره‌های آنها به‌مراتب دشوارتر خواهد کرد. اگر نیروهای سیاسی نتوانند دست به احیا و بازسازی خود بزنند و بر کلیشه‌های سیاسی‌شان پافشاری کنند، فرصت از دست می‌رود و آنان که روی کار می‌آیند بیش از آنکه جریان سومی در سیاست باشند، دولت سومی‌اند که با تکیه بر مفهوم هویت ملی به قدرت می‌رسند، مفهومی که پیش‌تر دو دولت خاتمی و احمدی‌نژاد هزینه آن را پرداخته‌اند./ خبر آنلاین

اخبار مرتبط

icon news

از فردا استفاده از ماسک باید اجباری باشد/کسی نباید ابتلا به این بیماری را پنهان کند

از فردا استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی شلوغ باید اجباری باشد و چنانچه کسی بدون ماس...

روحانی: رسانه‌ها برای تغییر سبک زندگی مردم اقدام کنند

حجت‌الاسلام حسن روحانی بیان کردند رعایت نشدن فاصله گذاری نسبی در حمل و نقل عمومی، باع...

قدردانی چند تشکل شاهد و ایثارگر از رئیس‌جمهور

۱۵ تشکل ‌شاهد و ایثارگری از دستور رییس جمهور مبنی بر پرداخت کامل مطالبات معوق ایثارگر...

تاکید رئیس‌جمهور بر توسعه دولت الکترونیک

دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری بر لزوم استفاده از فرصت دوره کرونا برای توسعه دولت الکتر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news