اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
05 مرداد 1398 05 مرداد 1398
11:31 11:31
واگذار شدن حق انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان

اعلام مصوبه جدید برای کنکور ۹۹

از این پس داوطلبان می توانند نظام امتحانی خود را انتخاب کرده و آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند تا سازمان سنجش بر اساس آن سئوالاتی که طراحی می کند را در دفترچه ها مشخص کند.

مصوبه جدید کنکور ۹۹/ حق انتخاب نظام امتحانی به داوطلبان واگذار شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان کنکور سال ۹۹ درخواست داشتند که بتوانند نظام آموزشی خود را برای امتحان انتخاب کنند که این حق به داوطلبان داده شد.

به گزارش سلام نو، دکتر ابراهیم خدایی  افزود: یکی از دستورات جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که امروز در دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اعضای شورا برگزار شد، مربوط به درخواست داوطلبان درباره نظام آموزشی امتحانی در کنکور ۹۹ بود.

وی افزود: درخواست یک سری از داوطلبان برای کنکور سال ۹۹ این بود که بتوانند نظام آموزشی امتحانی خود را انتخاب کنند که این حق انتخاب به داوطلبان داده شد. داوطلبان سال ۹۹ سئوالات هر نظامی را که تمایل دارد می توانند امتحان دهند و به سئوالات آن پاسخ دهد.

خدایی یادآور شد: به این ترتیب داوطلبان می توانند نظام امتحانی خود را انتخاب کنند و آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند تا سازمان سنجش بر اساس آن سئوالاتی که طراحی می کند را در دفترچه ها مشخص کند.

وی تاکید کرد: به این ترتیب داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه در صورت تمایل می توانند دروس نظام جدید آموزش متوسطه را مطالعه کنند یا بالعکس اما باید حتما آن را در زمان ثبت نام اعلام کنند.

پیش از این برای کنکور سال ۹۸ دو نوع سئوال برای داوطلبان نظام های قدیم و جدید متوسط طراحی شده بود و فارغ التحصیلان هر نظام آموزشی می توانستند تنها در همان نظام آموزشی امتحان دهند./ مهر

اخبار مرتبط

icon news

عدم تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

دکتر ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش‌آموزش کشور اعلام کرد آزمون استخدامی دستگاه‌های ا...

محرومیت دائمی ۳۰۰ متخلف در کنکور ۹۸

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد بیش از ۳۰۰ نفر متخلف و متقلب در کنکور ۹۸ شناسای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news