اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
05 مرداد 1398 05 مرداد 1398
12:15 12:15

احمد انارکی: قیمت دلار کاهش یابد انگیزه‌ای برای تخلف باقی نمی‌ماند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد با کاهش قیمت دلار و نزدیک شدن ارز آزاد و نیمایی، انگیزه‌ای برای تخلف باقی نمی‌ماند.

 

 

دلار

به  گزارش سلام نو، احمد انارکی  با اشاره به روند کاهشی نرخ ارز در بازار آزاد گفت: با توجه به اینکه قیمت ارز ناگهانی و در شرایط التهاب بالا رفته بود ما انتظار کاهش را داشتیم و طبیعی بود که وقتی بازار به شرایط عادی برگردد قیمت ارز هم پایین می‌آید.

وی با بیان اینکه کاهش قیمت دلار هنوز تأثیر اساسی بر سایر کالاها نداشته، تأکید کرد: دولت هم پیگیر است که چرا قیمت‌ها کاهش پیدا نکرده و نیز سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده می‌تواند در این زمینه ورود کند و با رصد فروشگاه‌های بزرگ اعمال نظارت کند. طبیعی است وقتی قیمت‌ها رقابتی باشد مردم به سمت جایی خواهند رفت که قیمت ارزان‌تر است و همین باعث کاهش قیمت‌ها خواهد شد.

انارکی تصریح کرد: ما انتظار داریم قیمت ارز بیش از این پایین بیاید و به زیر ۱۰ هزار تومان برسد به شرط اینکه سوداگری و رانت‌خواری حذف شود. البته همیشه نمی‌شود با برخورد سلبی به نتیجه رسید اما نزدیک کردن قیمت انواع ارز مثل ارز آزاد و نیمایی به یکدیگر باعث ثبات و در نتیجه کاهش قیمت خواهد شد و انگیزه‌ای برای تخلف نیز باقی نمی‌ماند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازگشت دوباره دلار به کانال ۱۱.۰۰۰ تومان

در آخر هفته در بازار تهران نرخ انواع سکه روند کاهشی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیارهم با قی...

رئیس‌جمهور به اصفهان می رود

  رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان از سفر احتمالی رئیس‌جمهور به اصفهان در تیرماه سال ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news