اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 08 بهمن 1398
06 مرداد 1398 06 مرداد 1398
16:40 16:40

طلا کاهشی و دلار افزایشی شد

در حالی که فلز زرد در روز یکشنبه سیر نزولی به خود گرفت، بانک ها اقدام به بالا بردن قیمت دلار کردند و آن را در مقایسه با دیروز گران تر ارائه کردند

طلا

به گزارش سلام نو، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) به چهار میلیون و ۲۳۵ هزار تومان رسیده  که نسبت به روز گذشته ۱۵ هزار تومان کاهش داشته و  هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۹  هزار و  ۷۵۸ تومان قیمت دارد که نسبت به روز گذشته ۳۰۰۰ تومان کاهش داشته است.

امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود که با کاهش ۲۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته مواجه بوده،  این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان است که نیم سکه ۲۰ هزار تومان کاهش و سکه گرمی ۱۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته افزایش داشته است، همچنین قیمت ربع سکه ثابت بوده و تغییری نداشته است.

در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۴۱۸ دلار رسیده است.

افزایش نرخ دلار بانکی

بانک‌ها امروز (ششم مرداد) قیمت دلار را نسبت به روز گذشته افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که در روز گذشته ۱۱ هزار و ۶۰۵ تومان بود، امروز به ۱۱ هزار و ۸۴۸ تومان رسید.

شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۱۸۹ تومان می‌خرند که در مقایسه با قیمت ۱۲ هزار و ۹۱۹ تومانی دیروز، قیمت این ارز نیز افزایش یافته است.

هر پوند انگلیس هم امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۴ هزار و ۶۸۸ تومان خریداری می‌شود.

ارز مسافرتی، ۱۴ هزار و۲۰۰ تومان

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۸۵۲ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد.

نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۱۵۰ تومان افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار و ۱۵۰ تومان است.

این صرافی‌ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان می‌خرند و ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان می‌فروشند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

طلای جهانی امروز چند؟

 شیوع ویروس مرگبار کرونای چینی موجب، افزایش سرمایه گذاری در بازارهای امن شده و قیمت ط...

قیمت جدید هر کیلو گوشت گوسفند

قیمت گوشت گرم گوسفندی در مقایسه با هفته های گذشته کاهش یافته و هر کیلوگرم لاشه گوسفند...

آخرین تغییرات قیمتی شیرینی و شکلات

جمشید مغازه‌ای، دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران گفت: مجوز افزایش ...

کدام کالا صدرنشین جدول افزایش قیمت است؟

 آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که گوجه‌فرنگی، صدرنشین اف...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news