اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 31 مرداد 1398
06 مرداد 1398 06 مرداد 1398
16:40 16:40

طلا کاهشی و دلار افزایشی شد

در حالی که فلز زرد در روز یکشنبه سیر نزولی به خود گرفت، بانک ها اقدام به بالا بردن قیمت دلار کردند و آن را در مقایسه با دیروز گران تر ارائه کردند

طلا

به گزارش سلام نو، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) به چهار میلیون و ۲۳۵ هزار تومان رسیده  که نسبت به روز گذشته ۱۵ هزار تومان کاهش داشته و  هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۰۹  هزار و  ۷۵۸ تومان قیمت دارد که نسبت به روز گذشته ۳۰۰۰ تومان کاهش داشته است.

امروز سکه طرح قدیم با قیمتی معادل چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود که با کاهش ۲۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته مواجه بوده،  این در حالی است که قیمت نیم‌سکه دو میلیون و ۲۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۵۰ هزار تومان است که نیم سکه ۲۰ هزار تومان کاهش و سکه گرمی ۱۰ هزار تومان نسبت به روز گذشته افزایش داشته است، همچنین قیمت ربع سکه ثابت بوده و تغییری نداشته است.

در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۴۱۸ دلار رسیده است.

افزایش نرخ دلار بانکی

بانک‌ها امروز (ششم مرداد) قیمت دلار را نسبت به روز گذشته افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در بانک‌ها که در روز گذشته ۱۱ هزار و ۶۰۵ تومان بود، امروز به ۱۱ هزار و ۸۴۸ تومان رسید.

شعب ارزی بانک‌ها امروز هر یورو را ۱۳ هزار و ۱۸۹ تومان می‌خرند که در مقایسه با قیمت ۱۲ هزار و ۹۱۹ تومانی دیروز، قیمت این ارز نیز افزایش یافته است.

هر پوند انگلیس هم امروز در شعب ارزی بانک‌ها به قیمت ۱۴ هزار و ۶۸۸ تومان خریداری می‌شود.

ارز مسافرتی، ۱۴ هزار و۲۰۰ تومان

قیمت ارز مسافرتی در بانک‌ها همچنان از قیمت فروش آن در بازار بالاتر است؛ به طوری که قیمت فروش ارز مسافرتی در بانک‌ها ۱۳ هزار و ۸۵۲ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد به حدود ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان می‌رسد.

نرخ ارز در صرافی‌های بانکی

اما صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۱۵۰ تومان افزایش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۲ هزار و ۱۵۰ تومان است.

این صرافی‌ها امروز هر یورو را به قیمت ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان می‌خرند و ۱۳ هزار و ۸۵۰ تومان می‌فروشند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

موانع عبور بیت کوین از مرز ۱۰۵۰۰ دلار کدامند؟

بعد از آنکه هفته گذشته روند قیمت گذاری بیتکوین در برابر دلار کاهشی شد و زیر 10 هزار د...

کدام کشور بزرگ‌ترین دارنده اوراق دلاری در جهان است؟

ژاپن، با تداوم روند خروج تدریجی چین از بازار اوراق قرضه آمریکا، جای این کشور را به عن...

وضعیت انفجاری فلز زرد/ طلا 70 دلار گران تر شد

هرچند که فلز زرد در ابتدای هفته گذشته وضعیت آرامی داشت، اما از اواخر هفته رشد قیمت آ...

دلار کاهشی شد

بانک ها در روز بیستم مرداد 98 قیمت دلار را حدود 50 تومان کاهش دادند

دیدگاه خود را بنویسید

icon news